Kick Boks vs Box vs Aikido

allevv

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
İlgileneceğim ve kendimi koruyup saldırmak için bir dövüş sanatı arıyorum. Neredeyse bütün dövüş sporlarını inceledim ve boks, kickboks ve aikido yu kendime yakıştırdım. Sokakta üç kişi bıçaklı :) kendimi savunmam için aralarından en iyi spor hangisidir acaba? Hangi sporun öğrenme aşaması daha zordur. Bu üç sporla ile bilgisi olanlar açıklarsa sevinirim. Bir an önce başlamak istiyorum.

İlgileneceğim ve kendimi koruyup saldırmak için bir dövüş sanatı arıyorum. Neredeyse bütün dövüş sporlarını inceledim ve boks, kickboks ve aikido yu kendime yakıştırdım. Sokakta üç kişi bıçaklı :) kendimi savunmam için aralarından en iyi spor hangisidir acaba? Hangi sporun öğrenme aşaması daha zordur. Bu üç sporla ile bilgisi olanlar açıklarsa sevinirim. Bir an önce başlamak istiyorum.

Kick boks (hocam Aikido'da çok temas yok sanırım ama?)

Sen bunlara çalışırsın ama 1.57 Drogba formalı bir Muşlu tek yumrukta yere serer seni haberin olsun
Kickbox sokak dövüşünde daha çok işine yarar gibi.

Aikido el ele kombat için değil daha çok silah veya bıçak, kılıç türevi şeyler kullanılırken daha işlevsel olur. Çünkü Aikido'da ki hareketler genelde bilekle alakalı ve siz bıçak tutuyorsanız rakibiniz sizin bileğinizi tutmaya çalışır.

Sizin kavgada en işinize yarayacak olan şey sağlam bir yumruk atıp kaçmak olacaktır. O yüzden boks.

Sokakta 3 kişi bıçaklıysa en iyi yapman gereken spor koşmaktır. Boks eğitimi almıştım lisede birkaç yıl benim de gitme nedenim kendimi savunmaktı. Hoca ilk olarak kaçma imkanın uzaklaşma imkanın varsa onu kullan derdi. Son çare kaba kuvvet ise krav maga öneririm

Aikido el ele kombat için değil daha çok silah veya bıçak, kılıç türevi şeyler kullanılırken daha işlevsel olur. Çünkü Aikido'da ki hareketler genelde bilekle alakalı ve siz bıçak tutuyorsunuz rakibiniz sizin bileğinizi tutmaya çalışır.

Sizin kavgada en işinize yarayacak olan şey sağlam bir yumruk atıp kaçmak olacaktır. O yüzden boks.
Kick box da bacaklarıda kullanıyoruz diye biliyorum. Sokak dövüşünde daha yararlı olmaz mı?

Geri
Yukarı