Kıl dönmesi için muayeneye gitmek

Ben açık ameliyat oldum kıl dönmesinden tecrübe olarak ameliyat cidden korkulcak bir şey değil 10-15 dk falan sürüyor ve uyutmadılar beni lokal anestezi yaptılar genellikle ameliyattan sonrası ilk 1 ay sorun oda pansumandan kaynaklı benim açık yara olduğu için her akşam pansuman yapıldı ve evet can yakıcı benim tavsiyem olmanız ameliyat olduğum süreçte okula gittim herhangi bir engel teşkil etmedi ama arka bölgeniz için hassas ve dikkatlı olmalısınız.

Ben açık ameliyat oldum kıl dönmesinden tecrübe olarak ameliyat cidden korkulcak bir şey değil 10-15 dk falan sürüyor ve uyutmadılar beni lokal anestezi yaptılar genellikle ameliyattan sonrası ilk 1 ay sorun oda pansumandan kaynaklı benim açık yara olduğu için her akşam pansuman yapıldı ve evet can yakıcı benim tavsiyem olmanız ameliyat olduğum süreçte okula gittim herhangi bir engel teşkil etmedi ama arka bölgeniz için hassas ve dikkatlı olmalısınız.

Teşekkürler hocam. Sizin de yaranız ilerlemiş miydi benimki gibi?

Teşekkürler hocam. Sizin de yaranız ilerlemiş miydi benimki gibi?

Hayır ben olur olmaz doktora gidip hemen ameliyat oldum sizin bayağıdır varmış o yüzden iyileşmesi biraz uzun sürebilir. Ben açık ameliyat tavsiye ederim biraz acı çekersiniz ama kapalı ameliyatta çok daha fazla nüksetme şansı var arkadaşımda oldu kapalı olduğu için 3 kere ameliyata aldılar benimki nüksetmedi çok şükür.

Muayeneye giderken yaranın daha iyi görünebilmesi için bölgeyi temizlemenizi tavsiye ederim. Doktor muhtemelen gördüğü gibi ameliyat diyecektir. Ameliyat olmak istiyorsanız kapalı yani dikişli ameliyat olmanızı tavsiye ederim.

Ben de kapalı kıl dönmesi ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra 1 hafta boyunca sürekli yattım ama günlük ihtiyaçlarımı rahat bir şekilde karşılayabiliyordum. Ameliyattan bir 15 gün sonrasında da kontrole giderek dikişleri aldırdım. Ancak bütün bu süreç boyunca üzerine otururken çok dikkatli davrandım ve herhangi bir sorun çıkmadı.
Ameliyat sonrası sonta taktılar mı hocam?

Ameliyat sonrası sonta taktılar mı hocam?
Hayır. O tarz bir şeyler duydum ancak bana öyle bir şey yapmadılar. Hatta benimle beraber kardeşim ve kuzenim de aynı anda ameliyat oldular ve hepimizin ameliyat süreci tamamen aynıydı.

Son düzenleme:
Ben hiç bir doktora bu kadar severek gittiğimi hatırlamıyorum. İşkence olmuştu o kıl dönmesi bana. Bende kıl dönmesi apsesi vardı. Yürüyemiyordum bile gittiğim cerrah hemen odasında yatırıp 5 dakikada halletti. Bölgeyi uyuşturdu ama canımdan can gitti. Güzelce bantladıktan sonra 1 hafta sağlık ocağımda pansuman yaptırmıştım. Ama şunu söyleyebilirim en net hatırladığım şey doktorun odasından çıktığımda doktora 15 kere teşekkür ederim teşekkür ederim demiş olmam. Kıl dönmem hala duruyor ameliyat olmadım ama kesinlikle apse olmasın mutlaka kontrol ettir.

Ben hiçbir doktora bu kadar severek gittiğimi hatırlamıyorum. İşkence olmuştu o kıl dönmesi bana. Bende kıl dönmesi apsesi vardı. Yürüyemiyordum bile gittiğim cerrah hemen odasında yatırıp 5 dakikada halletti. Bölgeyi uyuşturdu ama canımdan can gitti. Güzelce bantladıktan sonra 1 hafta sağlık ocağımda pansuman yaptırmıştım. Ama şunu söyleyebilirim en net hatırladığım şey doktorun odasından çıktığımda doktora 15 kere teşekkür ederim teşekkür ederim demiş olmam. Kıl dönmem hala duruyor ameliyat olmadım ama kesinlikle apse olmasın mutlaka kontrol ettir.

Direkt gittiniz mi muayeneye yoksa benim gibi ihmal edip sonradan mı gittiniz?

İstanbul içinde oturuyorsan doktor önerisi yapabilirim. Mikro sinüsektomi yönteminden başka ameliyatı kesinlikle olma. Totonu dünya haritasına çevirmekten başka bir şeye yaramazlar. Ve tekrar etme olasılığı da olur. Forumda yanlış ameliyat türlerini seçenleri çok görüyorum. Boşu boşuna acı çekiyorlar. Ve iyileşme süreçleri aşırı uzun oluyor. Dediğim yöntem ile 15 dakikalık süren operasyon oldum. Lokal anestezi yapıyorlar. Direkt yürüyerek evine geri dönüyorsun. Konu orada kapanıyor. Sonra normal hayatına devam ediyorsun. Birkaç gün sonra halı saha maçına gitmiştim. Biraz kanama oldu ama olur o kadar :)

Kıl dönmesinin kesin çözümü ameliyattır. Temiz tutmak falan işe yaramıyor. Hele yazın tatilde denize falan girersen iyice iltihap topluyor. İllet bir şey maalesef. Sosyal hayatını alt üst eder. Gecikmeden önlemini almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı