Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Kılıçdaroğlu eski ezilmiş kabuğundan çıkıp, yepyeni bir benlik yarattı. Artık halkın daha büyük kesimine hitap ediyor.

📌"Cumhurbaşkanlığımızda, hiç kimse elini kolunu sallayarak bu sınırlardan Türkiye'ye giremeyecek."

📌''Türkiye'yi Akdeniz'in en güçlü lider ülkesi haline getireceğiz. Türkiye'ye gelen Afganlıları da geldikleri ülkeye İran'a iade edeceğiz. Açık ve net söylüyoruz.

📌"Bu necip milletin alnına ırkçılık gibi kara bir leke sürmeden, Suriyeli kardeşlerimizi en geç 2 yıl içinde kendi anavatanlarına göndereceğiz. Hiçbir yabancıya karşı önyargımız yok. Ama kendi ülkemizde özgür yaşamak istiyoruz."

📌"İran sınırını aşıp Türkiye'ye gelen Afganlıları da geldikleri İran'a geri iade edeceğiz. Bunu Suriye'nin de İran'ın da Afganistan'ın da bilmesini isteriz."

📌"Depremin üzerinden 37 gün geçti hala hükümetin yayınladığı bir rapor yok. Ben soruyorum, siz de sorun: Bu depremin raporu nerede? Bu depremin sorumluları kim?"

📌"Deprem sonrası temeller atıldı, eyvallah. İnşallah o binaların tamamını biz tamamlayacağız kimse merak etmesin."

📌"Hatay depreminde hayatını kaybeden yurttaşlarımızı ziyaret ettik. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız mezarlığa Türk bayrağı ve Hatay BŞB bayrağını asmış. Ankara'dan talimat gelmiş, 'bayrakları indirin' demişler. Hayatımda hiç bu kadar üzülmemiştim."

📌"85 milyon insanı ayrım yapmadan kucaklamak benim boynumun borcudur."

Son düzenleme:
Türk vatandaşı olmuş Suriyeliler'i gönderemez bence. Onlar zaten TR'ye hizmet ediyorlar artık. Çalışıp vergi ödüyorlar.

Vergi veriyor olabilirler fakat onlarla bizim aramızdaki fark, onlar verdikleri verginin karşılığında hizmet alırlarken bizim kendi vatandaşımız hizmet anlamında doğru dürüst bir hak görmüyor. Sadece Suriyeliler değil, Afganlar vb. Ortadoğunun diğer milletlerinden olanlarla birlikte, benim yaşadığım bölgede özellikle olmak üzere Rus ve Ukraynalı gibi Kuzey milletlerinin vatandaşları da gitmeli. Benim kirama yılda %200'e varan zam yapılıyorsa ben bu ülkenin vatandaşı değil, sığınmacısıyım demektir.

Vergi veriyor olabilirler fakat onlarla bizim aramızdaki fark, onlar verdikleri verginin karşılığında hizmet alırlarken bizim kendi vatandaşımız hizmet anlamında doğru dürüst bir hak görmüyor. Sadece Suriyeliler değil, Afganlar vb. Ortadoğunun diğer milletlerinden olanlarla birlikte, benim yaşadığım bölgede özellikle olmak üzere Rus ve Ukraynalı gibi Kuzey milletlerinin vatandaşları da gitmeli. Benim kirama yılda %200'e varan zam yapılıyorsa ben bu ülkenin vatandaşı değil, sığınmacısıyım demektir.
İşte bu sorunu düzeltirse Kılıçdaroğlu çok makbule geçer. Adamlar 10 yıldır aramızda ve vatandaş olmuş. Ben öyle hepsinin çok iyi hizmetler aldığını görmedim ama dediğin oluyorsa Türkiye vatandaşı olmuş Suriyeleri göndermek yerine bu sorunları düzeltsin.

İşte bu sorunu düzeltirse Kılıçdaroğlu çok makbule geçer. Adamlar 10 yıldır aramızda ve vatandaş olmuş. Ben öyle hepsinin çok iyi hizmetler aldığını görmedim ama dediğin oluyorsa Türkiye vatandaşı olmuş Suriyeleri göndermek yerine bu sorunları düzeltsin.

Yavaş yavaş bizim yerimizi alıyorlar, ben Antalya bölgesinde yaşayan, orta gelirli işçi bir ailenin oğluyum ve bizim burada geçim kaynağımız turizm. Eskiden turizm'in en tepe yaptığı zamanlarda Rus, Ukraynalı, Hollandalı, Alman vb. birçok milletten insanlar gelip tatilini yapar sonrasında memleketlerine dönerlerdi fakat son zamanlarda sonradan gelip bir Türk vatandaşı olmak o kadar kolaylaştırıldı ki, adamlar tabii ki de burada kalmak istediler. Şu an buralarda ev alan yabancılara kalıcı izinler hatta Türk vatandaşlığına varan imkanlar tanınıyor. Buralarda çok fazla Suriyeli veya Afgan sığınmacı yok, ülkemizin diğer bölgelerinde olduğu gibi özellikle İstanbul fakat Ortadoğulusu da olsa, Kuzey Doğulusu da olsa bir şekilde bizden daha iyi yaşam standartlarına sahip olabilmeleri beni derinden üzen nokta. Yani düşünün durum o kadar vahim ki, yüzyılın felaketi denen bir afet yaşıyoruz ve buraya yakın olan bölgelerde etkilenmiş olan vatandaşlar buraya gelince kalacak ev bulamıyor çünkü güçleri yetmiyor. Yardım sever yabancı ev sahiplerine de denk geldim fakat geneli o kadar zalim ve acımasız ki, en temel ihtiyaçlardan olan barınmaya bile zorluk çıkarıyorlar. Velhasılıkelam, bu insanlar buraya ait değiller ve ait olmadıklarının farkında olmalarına rağmen, bu ülkenin mazlum vatandaşına zorluk çıkarıyorlar. Seçimden sonra değişmesini en çok istediğim konulardan birisi bu.

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın üslubuna bürünmüş. Bir şeyler deniyor herhalde.

Ortadoğulusu da olsa, kuzey doğulusu da olsa bir şekilde bizden daha iyi yaşam standartlarına sahip olabilmeleri beni derinden üzen nokta.

Bu normal bir şey. Zira ben şu anki halimle bir Avrupa ülkesine gitsem o şartlar altında oranın insanından daha başarılı olurum. Yokluktan gelen adam başka oluyor. Zaten zengin olup gelenler ise ülkesine oranla burada parası daha değersiz hale geliyor.

Son düzenleme:
Kılıçdaroğlu eski ezilmiş kabuğundan çıkıp, yepyeni bir benlik yarattı. Artık halkın daha büyük kesimine hitap ediyor.

📌"Hatay depreminde hayatını kaybeden yurttaşlarımızı ziyaret ettik. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız mezarlığa Türk bayrağı ve Hatay BŞB bayrağını asmış. Ankara'dan talimat gelmiş, 'bayrakları indirin' demişler. Hayatımda hiç bu kadar üzülmemiştim."
Bu yalan anında patladı. Bunun için Süleyman Soylu'yu suçlayan Kılıçdaroğlu'na cevap Hatay Valiliğinden geldi. Konulan Türk bayraklarını kaldırtan Hatay Belediye başkanı açıklaması geldi.

Hadi şimdi cevap ver Kemal bey.

Parti binasından Türk bayrağını kaldırtan adamlar mezarlıkta Türk bayrağı yok diye üzülüyorlar. Tabi yersen.

Ama inanan veya inanmak isteyen bir kitlesi var. O sebeple sıkıntı yok. Yalana devam.

BPT Haber yandaş bir kaynak. Bir dahaki sefere dikkat etmenizi öneririm. 23 Derece, Pusholder, Bee Haber gibi siteler de aklıma geldi ilk aşamada. Bir konu açmak lazım bu mesele hakkında, iyi hatırlattınız.

Kılıçdaroğlu'na kazandıracağız bu seçimi. Ümit Özdağ bile yukarıdaki açıklamalara "yapamazsınız" falan çektiğine göre sıkıntı yok, elindeki tek oyuncağı alınan koca bir bebek davranışına bürünmesi keyifli.

Yeni konular

Geri
Yukarı