Kılıçdaroğlu'nun yeni danışmanı Jeremy Rifkin oldu

495477

Hectopat
Makaleler
2
Zamanında Merkel'in de danışmanlığını yapmış olsan ABD'li ekonomist Jeremy Rifkin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni danışmanı oldu. Jeremy Rifkin 3 Aralıkta gerçekleşecek olan "2.Yüzyıla çağrı" programında konuşma yapacak.

Jeremy Rifkin'in kim olduğunu bilmeyenler için.
"ABD'li yazar, ekonomi ve toplum kuramcısı, aktivist, danışman Rifkin 1995'ten bu yana Wharton School'da ders veriyor. Rifkin, Üçüncü Endüstriyel Devrim konseptinin fikir babası olarak kabul ediliyor. Rifkin, Almanya'nın eski Başbakanı Angela Merkel'in danışmanı olarak da görev yaptı.

Bilimsel-teknolojik değişimlerin toplum ve çevre üzerindeki etkileri hakkında 20'den fazla kitap yazan Rifkin'in eserleri arasında The Green New Deal (2019), İşin Sonu (1995), Biyoteknoloji Yüzyılı (1998) gibi çalışmalar yer alıyor." (Alıntıdır)

Jeremy Rifkin hakkında pek bir şey bilmiyorum ancak beklemediğim bir hareket oldu, deneyimli birine benziyor. Umarım iyi işler yapar.

Bu arada yakında çıkacak haberler muhtemelen "Almanya kuklası Cehape, dış güçlerin oyunları, Cehape zihniyeti ülkeyi satacak" şeklinde olur.

Kaynak

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkede siyasetten anlamayan ilk okul diplomalı adamlar olduğundan siyasetçi ithal etmek mantıklı gibi dursada, alman istihbaratı için de çalışabilir belli olmaz.
Eğerki işini düzgün yapan biriyse bence siyasette kalite görülebilir gibi duruyor. Mevcut siyasetçi kavgaları çocuk kavgaları gibi haber izleyesim gelmiyor.
Alman siyasetçi olmasına karşı çıkanları da aslında pek anlamak mümkün değil ne bileyim ingilterede türk asıllı adam var, başka ülkelerde de başka ülkenin uyruğundan adamlar var benzer olayları görmek mümkün.
AKP de seçim kampanları, konuşmalar gibi şeyleri trump' ın ABD başkanlığı adaylığında çalıştığı şirkete yaptırıyor senelerdir.
Normal bir şey bence siyasetçi ithal etmek.

CHP'nin ekonomi kadrosu sadece Jeremy Rifkin'den de oluşmuyor.

Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Prof. Dr. Refet Gürkaynak, Prof. Dr. Ali Hakan Kara, Prof. Dr. Ufuk Akçiğit gibi isimler de yer alıyor.

Nebati gibi ''gözlerime bakın'' diyen ve güven vermeyen isimlerden Acemoğlu gibi isimlere geçiş yapmak bile ekonomideki kötü gidişatı değiştirmeye başlayacaktır.

Nebati gibi ''gözlerime bakın'' diyen ve güven vermeyen isimlerden Acemoğlu gibi isimlere geçiş yapmak bile ekonomideki kötü gidişatı değiştirmeye başlayacaktır.
15 yaşındaki ağzı süt kokan çocuk bile "gözlerimdeki pırıltıya bakın" demez ve bu kadar zarar ettirmez ekonomiye. 😀

Ülkemizde iyi bir sistem değil çünkü, Orta Doğu gerçekliği ile solcuların idealleri çelişiyor.
Milliyetçisi de sağcısı da bir araya geldi, bir araya gelenler ise mecliste çocuk gibi kavga eden yetişkin insanlar.

Aslında partiye tanrıyı da getirseler ben ülkenin düzelmeyeceğini düşünüyorum.
Kültürel ve toplumsal yapı demokrasiye uygun değil gibi bizde.
Coğrafi konum gibi şeyleri de düşünürsek cumhuriyet olurda demokrasi ben mantıklı bulmuyorum, zaten de hiçbir zaman demokrasi bu ülkede uygulanamadı uygulanamazda.
Demokrasiyi tam anlamda uygulayabilmekte ülkenin toprak bütünlüğünü tehlikeye atar yerine teknokrasi çok daha güzel bir sistem olur.

Geri
Yukarı