Kilo almadan fitness yapılırsa kas gelişir mi?

Kro

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar, 17 yaşıma yeni girdim ve 183 boy, 68 kilo fiziksel özelliklere sahip bir bireyim. Bacaklarım ince, kollarım ve göğüsüm normal boyutlarda fakat kendimi aşırı zayıf hissediyorum ve öyle de. günde 3 öğün yemek ve ortalama her öğünde 2 somun ekmek, bir tabak dolusu bulgur veya pirinç pilavı yiyorum yani sanırım kalorisi yüksek şeyler yiyorum ve kilo alamıyorum. Kilo almadan bu boy ve bu kiloyla estetik bir vücuda sahip olmak mümkün mü? ya da nasıl kilo alabilirim? evde dumbell, halter vs gibi spor aletlerim mevcut eğer kilo alabilirsem spora başlamayı düşünüyorum. Aldığım kaloriyi çalışarak harcıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20231226_194357.png
    IMG_20231226_194357.png
    552,7 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG_20231226_195513.jpg
    IMG_20231226_195513.jpg
    140,6 KB · Görüntüleme: 73
Herkese selam, 17 yaşıma yeni girdim ve 183 boy, 68 kilo fiziksel özelliklere sahip bir bireyim. Bacaklarım ince, kollarım ve göğsüm normal boyutlarda fakat kendimi aşırı zayıf hissediyorum ve öyle de. Günde 3 öğün yemek ve ortalama her öğünde 2 somun ekmek, bir tabak dolusu bulgur veya pirinç pilavı yiyorum yani sanırım kalorisi yüksek şeyler yiyorum ve kilo alamıyorum. Kilo almadan bu boy ve bu kiloyla estetik bir vücuda sahip olmak mümkün mü? Ya da nasıl kilo alabilirim? Evde dumbell, halter vs gibi spor aletlerim mevcut eğer kilo alabilirsem spora başlamayı düşünüyorum. Aldığım kaloriyi çalışarak harc

Kilon normal. Şimdi başlamaman için bir sebep yok. Başlıktaki sorunu pek anlamadım sanırım yağlanmadan normal alman gereken kaloriyle kas yapılır mı diye sordun. Yapılır ama fazladan kalori alman daha iyi olur. Başladığında kas kütlesi de koyacağın için her türlü kilo alırsın ama idmanın hakkını ver. Kalori sayman lazım göz kararıyla kilo almak zor. Normal kalorinden 300 400 falan fazla alarak clean bulk yap.

Gelişmez kardeşim kas kütledir kütle = kilo kilo almadan yağlanmadan kas olmaz olur diyende yalan konuşuyordur sosyal medyayı falan dinleme alayı kolpacı içlerinde üç beş dürüst var onlardan öğrenebilirsin ha bende dürüst konuşunurum sağlam bir bulk yapmadan kas vs. Olmaz

Gelişmez kardeşim kas kütledir kütle = kilo kilo almadan yağlanmadan kas olmaz olur diyende yalan konuşuyordur sosyal medyayı falan dinleme alayı kolpacı içlerinde üç beş dürüst var onlardan öğrenebilirsin ha bende dürüst konuşunurum sağlam bir bulk yapmadan kas vs. Olmaz
Haklısın. Benim ilerlemem baya yavaşladı yetersiz kalori almamdan sonucunda bıraktım belli bir süre.

İnsanlar sosyal medya yüzünden yanlış biliyorlar onu diyenler ilaç deposu adamlar akşama kanepede zıbarıp yatsalar gene gelişiyorlar öyle yok hem ayranım dökülmesin hem bilmem ne bilmem ne yağlanmadan hafif göbek olacak yoksa kas kütlesini unutun sonrasında sağlam kütle olunca diyet ile fazlalıkları kazıyacaksınız bu işin kuralı bu
Haklısın. Benim ilerlemem baya yavaşladı yetersiz kalori almamdan sonucunda bıraktım belli bir süre.

Yeni konular

Geri
Yukarı