Kilo ve kas amaçlı bu fitness programı nasıldır?

Yanlış bir düşünce. Birisinin sakatlanması genelde form kaynaklı oluyor. Kaldı ki her ağrı ve sızı sakatlık demek de değildir. 5x5'te yer alan hareketler birden fazla kas grubu ile çalışan hareketler. Form videoları izleyip deneyerek yapması gerekir. Kimse annesinin karnında da öğrenmiyor zaten.

Yani siz squat yapacağınız zaman vücudunuzda sadece bacak dışında başka kas grupları da çalışıyor. Aksine izola çalışılan hareketler tek bir kas grubu ile çalıştığından sakatlanması daha olasıdır.

Yani biceps curlden sakatlanmanız deadlift yaparken sakatlanmanızdan daha olası bir şey.
Annesinin karnında öğreniyor mu dedim başlangıçta bence yapmaması gerekiyor. Military press yaparken dengesiz yapması çok olası mesela.

Annesinin karnında öğreniyor mu dedim başlangıçta bence yapmaması gerekiyor. Military press yaparken dengesiz yapması çok olası mesela.
Overhead press atarken skapula ve beli sıkmasını video izleyip öğrenir. Kendi de anlar zaten sıkması gerektiğini hocam. Yapmaması gerekiyor demişsiniz bence aksine başlangıç için kesinlikle iyi bir program.

Hareketlerin formuna bakıldıktan sonra kendisi de direkt kusursuz yapamaz zaten yapa yapa alışır hocam. 5x5 3 gün ve başlangıç için şiddetle tavsiye edilen bir program hocam.

Güç temeli atıp vücudu parçalamak da daha kolay.

Overhead press atarken skapula ve beli sıkmasını video izleyip öğrenir. Kendi de anlar zaten sıkması gerektiğini hocam. Yapmaması gerekiyor demişsiniz bence aksine başlangıç için kesinlikle iyi bir program.

Hareketlerin formuna bakıldıktan sonra kendisi de direkt kusursuz yapamaz zaten yapa yapa alışır hocam. 5x5 3 gün ve başlangıç için şiddetle tavsiye edilen bir program hocam.

Güç temeli atıp vücudu parçalamak da daha kolay.

Hocam selam şimdi benim bu programda yanlış olan şeyler neleri ekleyip neleri çıkarmayalım setler ve tekrarda yanlışlar var mı yazar mısnız ona göre düzeltme yapayım ben yeniyimde pek anlamıyorum sizin kadar

Geri
Yukarı