Kilo almak için ne yapmalıyım?

doguihsan

Hectopat
Daha fazla  
170 cm boyum var ve 51 kiloyum. Çok zayıf durduğum için kilo almak istiyorum. Bunun yanında ise alt karın kısmım hâlâ yağlı.
Bir yandan burayı eritip bir yandan sağlıklı kilo almak için ne yapmalıyım?

Spor yaparsan kilo alırsın sen fark etmeden normalin iki katı yemek yemeye başlarsın. Spor derken her şey olur, mesela ben bisiklet sürüp yüzüyorum illa fitness değil kastım. Bu sırada dikkat etmeniz gereken şey dengeli beslenmek.

Diyetisyene başvurun ve kilo almaya uygun spor programları uygulayın derim. Bunun dışında tavsiyem, kilo almak için abur cubur ve gazlı içecek vs. tüketmemeniz. Kilo alınması gerekiyorsa sağlıklı bir şekilde alınmalı.

Kalori hesabı yap. Normalde 2200 alıyorsan 2800 yap. Yağsız, yüksek proteinli ve gerekli karbonhidratlı beslen. Ve tabiki spor yap. 1-2 saat aktif olmanı sağlayacak herhangi bir aktivite olur. Ama hızlı kas yapmak istiyorsan fitnessa başlamalısın.

Yaş gençse metabolizma baya hızlıdır dostum. E hareket edip spor yapmıyorsan da kaslar erimeye başlar yediğin içtiğin tüm kirli gıdalar alt karın ve çevresinde yağ olarak depolanır. Biraz kasları hareket ettirin.

@doguihsan dostum spora başla derim. Mesela günde 5-6-7 öğün yemek ye karbonhidrat ağırlıklı emin ol 1-2 ay sonra 65 civarını çok rahat görüceksin ama herhangi bir hastalığın yok ise. Düzenli olarak kahvaltı yaptıktan sonra her 2-3 saatte 1 öğün yiyip çok rahat kilo alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı