Kilo almak

Merhaba, 14 yaşındayım boyum 180 fakat kilom 59.
Günlük 1400-1500 bazen 1600 kaloriye kadar çıkıyorum yatmadan önce yarım ekmek veya çeyrek ekmek yiyorum her akşam. Bir türlü kilo alamadım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bulk yapman lazım, tabii sanırım spor yapmıyorsun. İhtiyacından fazla kalori alman gerekiyor, ki kilo alabilesin. Ama spor yapmadığın için yağlanma gibi şeyler olur mu, emin değilim, okumak lazım.

Asıl sorun kalori almak değil, aldığın kaloriyi yakmamak. En çok kalori abur Cubur'larda bulunur, ama sağlıksız kilo almana sebep olur. Yiyip yiyip oturursan kilo alırsın. Hareket etmemen lazım.

Asıl sorun kalori almak değil, aldığın kaloriyi yakmamak. En çok kalori abur Cubur'larda bulunur, ama sağlıksız kilo almana sebep olur. Yiyip yiyip oturursan kilo alırsın. Hareket etmemen lazım.
Tam olarak öyle değil. Evet, aldığı kaloriyi yakamaması lazım ama bu otur demek değil. Yaktığından fazla alması bu sorunun cevabı ama spor olmayınca sonuçlar değişebilir.

Benim mesaj yazdığım kişi tüm ekmek yemesini söylemiş. Okuduğunu anla önce, ondan sonra mesaj yaz.
senin mesaj attığın kişi tüm ekmek yemesini söylemiş ben demedim ki evet ekmek yiyebiliyorsa tüm ekmekte yiyebilir bunda bir sakınca yoktur tabiki tam buğday ekmeğiyse senin verdiğin örnek cips kola ile 1 tüm ekmeği kıyaslamakta o aklına nasıl geldi onuda anlamış değilim

@en3s19 beğenmedin şey nedir?
En çok kalorili yiyecek olan fındığı, onun kadar olmasa da kalorili olan fıstık ezmesiyle yemesini söyledim ne var bunda?

Geri
Yukarı