Kilo verme sonrası iştahsızlık

KırAtlıLiberal

Hectopat
Son 2 ayda 6 kilo verdim 76 idim, 70'e kadar düştüm, hiç iştahım yok. Sabahları yemek yiyemiyorum, bir okuldan gelince bir de akşam 10 gibi yiyorum o da çok az, eskiden 2-3 tabak yemeden kalkamazdım. Boy kilo ortalamamı kaybedeceğimden korkuyorum, çok halsizleştim, kollarım ağrıyor. 10-12 saat uyumadan ayılamıyorum. Sizce ne yapmam gerek? Doktor B12 eksikliği olduğunu söyledi hap kullanacağım, sizce bu durum ne zamana düzelir?

• Boy: 1.74
  • Kilo: 70

Son düzenleyen: Moderatör:
B12 eksikliği bende de vardı. 4 ay haftada bir iğne kullanıyordum. Onun yanında demir ve D vitamini eksikliği de çıktı. Onların tedavisi hala sürüyor. B12 aldıktan sonra zaten yerinde duramıyorsun. Hazır enerjik iken de spora başla ve dinç ol. Yoksa tedavi bir işe yaramıyor tekrar başa sarıyorsun.

Diyette karbonhidratı azalttın büyük ihtimal, glikojen depoların boşaldığı için yorgun ve halsiz hissediyor olabilirsin. Günlük kalorini aşmadan yağdan kısarak karbonhidratını bir miktar arttır, eğer yorgunluk hala geçmediyse doktorun dediklerini uygularsın.

İştah kapanma olayı da diyette mide küçülür doğal olarak her insanda olduğu gibi, biraz kendini zorlayıp yemeye başlarsan tekrar miden büyüyecektir. Ben de günde 2 Öğün yapıyorum kahvaltı yapmıyorum bu gayet normal bir şey. :)

Bence sen vücudunu terbiye etmişsin. Yani az yemekle idare ediyor artık vücudun. Bunda sorun yok fakat beslenirken doktorunun da dediği gibi vitamin eksikliği çekiyorsun. Bu yüzden halsizsin.

B12 eksikliği bende de vardı. 4 ay haftada bir iğne kullanıyordum. Onun yanında demir ve D vitamini eksikliği de çıktı. Onların tedavisi hala sürüyor. B12 aldıktan sonra zaten yerinde duramıyorsun. Hazır enerjik iken de spora başla ve dinç ol. Yoksa tedavi bir işe yaramıyor tekrar başa sarıyorsun.
Biliyorum o iğnenin etkilerini anlatmışlardı ama bana hap verdiler.

Çok normal insan az yemek yiyince veya hiç yemeyince çok acıkmak yerine iştahı azalıyor veya kesiliyor. Bu yüzden diyoruz kilo almak vermeye göre daha zor diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı