Haftada 1 kilo verme

DesignerP

Hectopat
Daha fazla  
İnternetteki kalori hesaplayıcılardan yola çıkarak bir program hazırladım.
Haftada; 1 kilo vermek için günde 1000 kalori açığı oluşturmam gerekiyormuş.
Kilomu korumam için günlük 2000 kalori, kilo vermek için günlük 1000 kalori gerekiyor.

Günde 5km yürüyorum. -300 kalori dersek, haftada, 1 kilo vermek için günlük 1300 kalori alabilirim. Bu hesaba göre;
Öğlen bir tavuk döner dürüm, akşam bir tabak salata, bir kase bulgur pilavı ve 100gr kızarmış tavuk yiyebiliyorum.

Kalori açığı oluşturuyorsa yine de dürüm yiyerek kilo verilir mi?
Önerilerinizi bekliyorum.

Yağlı şeyler yemezsen 1.5 bile verebilirsin. Ben haftada 1.5 kg civarı veriyorum genelde, bazen 1 oluyor. Günde 1000-1300 civarı alıyorum bu arada. Ben de günlük biraz spor yapıyorum, 300 kalori civarı yakılıyor.

Kalori açığı verdikten sonra ne yediğinin önemi yok. Kilo verirsin ancak kiloyu nasıl vermek istediğin önemli. Kaslardan mı vereceksin yoksa yağlardan mı vereceksin? Kilo veriyim ama fit olmayayım diyorsanız dediğiniz şekilde olur ancak tavsiyem sporla birlikte, protein ağırlıklı sağlıklı bir diyetle ve yağlardan kilo vermeniz. Aksi halde skinnyfat bir vücut haline dönüşeceksiniz.​

Kalori açığı verdikten sonra ne yediğinin önemi yok. Kilo verirsin ancak kiloyu nasıl vermek istediğin önemli. Kaslardan mı vereceksin yoksa yağlardan mı vereceksin? Kilo veriyim ama fit olmayayım diyorsanız dediğiniz şekilde olur ancak tavsiyem sporla birlikte, protein ağırlıklı sağlıklı bir diyetle ve yağlardan kilo vermeniz. Aksi halde skinnyfat bir vücut haline dönüşeceksiniz.​
Diyetim zaten bu jargonu kullanan alaylı fitness hocalarının verdiği liste. Öğlen 100gr tavuk ve salata vardı. Onu bir günlüğüne dürümle değiştirdim. Tavsiyen için sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı