Kilo vermek boyu uzatır mı?

1 kilo verdim filan verdim. Boyum 1.5 cm uzadı 170,5 olarak bakmışlardı spor salonunda aynı saat sabah 172 çıktım.
Hocam sabahları daha uzun olunuyor. Gün içinde sürekli ayakta olduğun için omurların daha sıkışık bir vaziyete geliyor. Sabah kalktıktan sonra ayakta uyumadığın için gece boyunca uzandığın için omurların daha esnek oluyor. Bundan dolayı sabahları insanların boyları 1-2 cm falan daha uzun olur. Yoksa 1 kilo vermek boyu uzatmaz yani. :)

Hocam sabahları daha uzun olunuyor. Gün içinde sürekli ayakta olduğun için omurların daha sıkışık bir vaziyete geliyor. Sabah kalktıktan sonra ayakta uyumadığın için gece boyunca uzandığın için omurların daha esnek oluyor. Bundan dolayı sabahları insanların boyları 1-2 cm falan daha uzun olur. Yoksa 1 kilo vermek boyu uzatmaz yani. :)
Spor salonuna her zaman sabah giderim. En son ölçüm yaptıklarında sabah yaptılar zaten. 1 kilo vermek boyu kolay kolay uzatmaz zaten omurgaya binen yük azalmıştır zaten.
170-171 için ideal kilo 67-70 arasıdır üstü obezitedir. Boydan önce sağlığını düşünüp kilo vermen gerekiyor.
105 kilodan 82-83'lere düştüm. Zaten kilo vermeye çalışıyorumda 67-70 kilo ideal olmuyor. Herkesin ideal kilosu farklı 171 olup. 80 kiloda aşırı kaslı olabilirim belki?

Yeni konular

Geri
Yukarı