Kilo vermek

Mel7h

Hectopat
3.sınıfa giderken yüz felci geçrdim:( Bu yüzden bir ilaç kullanmak zorunda kaldım. Hastane özel olmasına rağmen doktor beni ilaç hakkında uyarmadı. İlaç kullandığım anda şekerde kullanırsam tokluk hissim gidiyordu. Ve doktor uyarmadı. Şu an 12-13 yaşındayım 161 boyum var 93 kiloyum. İnanlar sürekli benimle dalga geçiyor. Bunlara sinirlenip diyete başladım bu diyete hırsla başladığım için sağlığıma zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hırsla yaptığın her şeyden zarar görebilirsin. İnsanlar zayıf olsan çubuk kraker derler. Her zaman dalga geçebilecekleri bir yönün olacaktır sallamasını öğrenmeyi dene.

Henüz yaşın genç. Diyet ile uğraşmak yerine sağlıklı beslenmeye bak. Boyunu uzatacak sporlarla ilgilenmen de yararına olur. Kendi kendine rayına oturacaktır.

3.sınıfa giderken yüz felci geçrdim:( Bu yüzden bir ilaç kullanmak zorunda kaldım. Hastane özel olmasına rağmen doktor beni ilaç hakkında uyarmadı. İlaç kullandığım anda şekerde kullanırsam tokluk hissim gidiyordu. Ve doktor uyarmadı. Şu an 12-13 yaşındayım 161 boyum var 93 kiloyum. İnanlar sürekli benimle dalga geçiyor. Bunlara sinirlenip diyete başladım bu diyete hırsla başladığım için sağlığıma zararı olur mu?
Boyunuza göre fazla kilolusunuz ama kendi başınıza diyet yapmanızı önermem çünkü yaşınız küçük. Doktor eşliğinde diyete başvurabilirsiniz.

Hayır yalnız ben o doktorun ta ders veren hocalarını... 😉 Neyse konuya gelmeden önce kortizon içeren bir ilaç alındığında tuz tüketilirse alınan kilolar geri verilemez, bu yüzden halam bilinçsiz bir doktor yüzünden ömür boyu öyle kalacak nasıl yemin ediyorlarsa bunlar işini hakkıyla yapanlara selam olsun. Konuya dönersek hırs bence iyi değil insan hedefini belirlediyse onu elde etmek için çaba göstermeli olmaz ise eyvallahı bilmeli fakat pes de etmemeli 💪
Sana diyet değil de spor yapmanı öneririm öyle salonlara gitmek değil de günlük evde plant ya da kardio vs hareketler. Vücut indeksinin normal kiloya gelmesine yaklaşınca spor salonuna gidebilirsin spor salonu derken öyle salon değil Taekwondoyu öneririm normal kilona yaklaşınca git bence.

Boyuna ve yaşına bakacak olursak daha küçüksün. Boyunun uzaması ile beraber boy/kilo oranın düşecektir. Bu zaman içinde evde ufak ufak yağ yakım hareketleri yapıp, corona bitiminde yürüyüş yapmaya çık. Çok kafana takma herşeyin başı sağlık :). Elbette fazla kilo da bir sıkıntı ama aşılamayacak birşey değil. Bende diyet yapıyorum. Sana tavsiyem abur-cubur yerine badem-kuru erik yemen. İçecek olarak da gazlı şeylerden ve aşırı şekerli meyve sularından kaçınman yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı