Kimlik kartı fotoğrafı ile ne yapılabilir?

Formsham

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dediğim gibi bugün bir arkadaş (tam tekin değil çok da yakın değiliz) şakasına kimliğimin fotoğrafını çekti ama nedense içimde bir kuşku var. Kimlik fotoğrafı ile neler yapılabilir? Adıma bir şey olmaz değil mi?

Ailenle konuşmanı tavsiye ederim. O arkadaşın ailesiyle konuşup fotoğrafı vs sildirirler. Kötü bir şey yapamaz diye düşünüyorum çünkü şu an zaten herkesin verileri internette geziyor.

Ailenle konuşmanı tavsiye ederim. O arkadaşın ailesiyle konuşup fotoğrafı vs sildirirler. Kötü bir şey yapamaz diye düşünüyorum çünkü şu an zaten herkesin verileri internette geziyor.
Yinede art niyetli biriyle bilgilerini kumar sitelerinde vs gezdirip suç işleyebilir. Tabi buna yüreği yeterse. Siz yine araya büyük birilerini sokup konuşun.

Arkadaşlar dediğim gibi bugün bir arkadaş (tam tekin değil çok da yakın değiliz) şakasına kimliğimin fotoğrafını çekti ama nedense içimde bir kuşku var. Kimlik fotoğrafı ile neler yapılabilir? Adıma bir şey olmaz değil mi?

Hocam bahsettiğiniz şey kimlik fotoğrafı farkındasınız değil mi? Yapamayacağı şey yok gidin bir konuşun aranızda halledin böyle kuşkunuz varsa.

Sanal delikanlılardan bedavaya istediğin kişinin kimlik numarasını, seri numarasını, cilt nosuna kadar her şeyini öğrenebilirsin basit şeyler. Eğer sadece kimlik bilgileriyle kötü bir şey yapılabiliyor olsaydı adını soyadını bildiğim herkese müebbet hapis yedirtebilirdim korkmana gerek yok.

Herhangi bir şey olmaz, sorun yok. Bu bilgiler tel başına işe yaramıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı