Kimlik Kaybında Ne Yapılmalıdır?

miralayım

Kilopat
Merhaba, kimliğimi kaybettim sizlere iki sorum olacaktı;
1- Kimlik kaybedilince gazeteye ilan verilmesi söyleniyor. Bunu geçen araştırdım artık buna gerek kalmadığını söylüyorlar. Bu konuyu merak ettim.
2- Kimlik yenilerken kimliğin sahibi olduğunuzu ispatlamak için aile cüzdanı vs. isteniyormuş. Aile cüzdanına ulaşmam mümkün değil bunun yerine üniversite öğrenci kimliği yeterli olur mu?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Kimlik kartımı iptal ettirdim. Kayıp bedelini de ödedim. Hatta yarına nüfus müdürlüğünde randevum var. Kafama takılan sadece cezası var mı ve ispat olayı.
Ek olarak: İnternette kimse süreci düzgün bir şekilde anlatmamış yarın Nüfus Müdürlüğündeki randevumdan sonra olanları anlatacağım.

Son düzenleme:
Anlatılacak bir şey olmadığı için anlatmamislardir. Burada 8. maddede dediği gibi arıyorsunuz ve yenisini çıkarıyorsunuz. Size dayinizin eşinin adını söyleyip kim diye soruyor. Bunun gibi başka sorular soruyor. Sizin siz olduğunuzdan emin olmazsa is daha da uzuyor. Oradaki görevli sizi yönlendirir.

Kimlik kartımı iptal ettirdim. Kayıp bedelini de ödedim. Hatta yarına nüfus müdürlüğünde randevum var. Kafama takılan sadece cezası var mı ve ispat olayı.
Ek olarak: İnternette kimse süreci düzgün bir şekilde anlatmamış yarın nüfus müdürlüğündeki randevumdan sonra olanları anlatacağım.

Cezası yok bende geçen ay kayıptan dolayı çıkarttım sadece 75 lira parası var bir de fotoğraf parası minimum 50 lira toplam 125 liraya patlar size.
Orada yapılacak iş öncelikle kimlik çipine kayıtlı parmak izi ve avuç izi sırasına girip izlerini vermek sonra da sıran gelince bir tane biyometrik fotoğraf verip imza atacaksın ve olay bitecek.

Geri
Yukarı