Kimse beni ciddiye almıyor

Atilla4715

Femtopat
Daha fazla  
Ailemden, amcalarım, kuzenlerim vs hepsi bana gülüyor. Kuzenlerim sürekli bana gelmişsin 18 yaşına kendini hiç geliştirmemişsin, hep çocuk gibi davranıyorsun, sonra çok asosyalsin içine kapanık birisin diyorlar. Onların yanlarına gidip konuşunca da bana komik şeyler söylüyorlar, kendilerine göre espri yapıyorlar. İşte sonra bana bakıp gülüyorlar, saçma bir şeyler anlatıyorlar. Yani anlayacağınız üzere herkes bana gülüyor, kimse beni ciddiye almıyor. Ne yapmalıyım?

Ailemden, amcalarım, kuzenlerim vs hepsi bana gülüyor. Kuzenlerim sürekli bana gelmişsin 18 yaşına kendini hiç geliştirmemişsin, hep çocuk gibi davranıyorsun, sonra çok asosyalsin içine kapanık birisin diyorlar. Onların yanlarına gidip konuşunca da bana komik şeyler söylüyorlar, kendilerine göre espri yapıyorlar. İşte sonra bana bakıp gülüyorlar, saçma bir şeyler anlatıyorlar. Yani anlayacağınız üzere herkes bana gülüyor, kimse beni ciddiye almıyor. Ne yapmalıyım?
Allah sabir versin

Sorun sende değil çevrende. İnsan yaşadığı hayatı seçemiyor. Seni kasıtlı olarak düşüren kişilere karşı net bir tavır takın. Buna amcan, kuzenlerin ve de yeğenlerin dahil. Mesafe koy, yanlarına gitme, sohbet etme, selam verme. Hatalarının farkına varsınlar. Eğer kaldıysa yavaş yavaş onlara karşı beslediğin sevgiyi de yitirmelisin. Ek olarak bundan sonraki süreçleri yoğunlukla kişisel gelişimine ayır. Kitap oku, ders çalış, dil öğren falan filan. Özel olarak insanların gözüne girmek için çabalamak zorunda değilsin. Söylenenleri önemseme.

Kendinizi güçlü gösterecek işler yapın ve başarılı olmaya çalışın. Gerisi gelir.

Allah sabir versin.

Umursama onlara inat daha güçlü olacaksın.

Bir şeyler başarırsan dalga geçemezler, kendine odaklan biraz toparla kendini.

Kendinizi güçlü gösterecek işler yapın ve başarılı olmaya çalışın. Gerisi gelir.

Rahat bırakmıyorlar ki beni geçen hafta tüm ailecek yazlığa gittik bayram da bayramı orada kutladık orada da 2 kuzenim vardı sürekli bana kalk çalış iş yap diyorlardı bende biraz rahatsızdım evde soğuktu büyük ev üşüyünce biraz gidiyordum boş bir odaya elektrik sobası vardı açıp karşısında ısınıyordum sonra 1 kuzenim vardı sürekli gelip bana kalk çalış diyordu zaten bir sürü genç çalışıyordu ben çalışmaya karşı değilim yine de çalışırdım ama hastayım üşüyorum biraz ısınayım diyordum ona bile izin vermiyorlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı