Kimsenin beni ciddiye almaması

297689

Hectopat
Makaleler
1
Birkaç gün önce WhatsApp üzerinden sınıfa ödevle ilgili soru sordum. Mesajı herkes görüntüledi ama tek cevap dahi gelmedi.

Bugün başka bir kişi aynı ödevle ilgili bir soru sordu. Anında cevap geldi. Üstelik cevaplar birbirinin aynısıydı neredeyse. Ben bunu kaldıramıyorum artık.

Konu açmamın sebebi de bunun üzerine soru sormaktı. Ben bu insanlara nasıl yüz vermeyebilirim?

Ben bu insanlara nasıl yüz vermeyebilirim?
Bu konuyu açmayarak. Bu konuyu açman düpedüz kafaya taktığının simgesi. Seni takmayan adamı sende takmayacaksın. Sana iyilik yapana iyilik, kötülük yapana yumruğu çakacaksın.

Birkaç gün önce WhatsApp üzerinden sınıfa ödevle ilgili soru sordum. Mesajı herkes görüntüledi ama tek cevap dahi gelmedi.

Bugün başka bir kişi aynı ödevle ilgili bir soru sordu. Anında cevap geldi. Üstelik cevaplar birbirinin aynısıydı neredeyse. Ben bunu kaldıramıyorum artık.

Konu açmamın sebebi de bunun üzerine soru sormaktı. Ben bu insanlara nasıl yüz vermeyebilirim?

Bir kere okuldaki insanları salla. Bir halta yaramıyorlar. Önce kendi işini kendin yapmalısın hiç kimseye muhtaç olmamalısın. Sonra ise sana saygı gösterecek senin de onlara saygı göstereceğin insanlar bulmalısın.

2 çavuşu tokatla geçer dostum, takma böyle şeyleri.

Geri
Yukarı