Kimse için üzülmeyin

Ben artık benden kötü durumda olana bakmıyorum da iyi olana bakıyorum daha iyi olmak istiyorum daha kötü değil yoksa her gün durumu kötü olanlara bakıp psikolojimi bozarım iyi olana da bakınca da bozuluyor zaten döngü oldu bu şükredip oturmakta iyi değil bilemiyorum artık. Her koyun kendi bacağından asılır demişler ama etrafına yaydığı kokuyu düşünmemişler etrafımdakinlerin de psikolojisini bozuyorum böyle olunca.

Tembelsen ki ben de öyleyim. Z kuşağının %80'i böyle bence. Tembelsek şükür edeceksin. Yoksa hem tembel olup hem kendinden iyi olana bakıp kıskanırsan iki türlü de üzülürsün. Bir mümin olarak aldığın nefese bile şükretmelisin. İlk etapta nefese şükretmek çok zordur ancak mesela güzel bir yemek yediğinde onun için şükrettiğini dile getirirsen, onu bulamayanları, onu yediğin için ayrıcalıklı olduğunu düşünürsen hem mutlu olursun hem de Allah senden razı olur. Ayrıca şükrettikçe bereketlenir :)

Tembelsen ki ben de öyleyim. Z kuşağının %80'i böyle bence. Tembelsek şükür edeceksin. Yoksa hem tembel olup hem kendinden iyi olana bakıp kıskanırsan iki türlü de üzülürsün. Bir mümin olarak aldığın nefese bile şükretmelisin. İlk etapta nefese şükretmek çok zordur ancak mesela güzel bir yemek yediğinde onun için şükrettiğini dile getirirsen, onu bulamayanları, onu yediğin için ayrıcalıklı olduğunu düşünürsen hem mutlu olursun hem de Allah senden razı olur. Ayrıca şükrettikçe bereketlenir :)
Yediğim yemek bile burnumdan geliyor ya bu şekilde şükretmek lazım da gelecek kaygısı falan ohoo.

Üzülmek insanın yaratılış gereği doğasında olan bir durum, ne kadar üzülmeyin desenizde belli başlı olaylar sonucunda her insan ister istemez üzülüyor. Üzülmeyin demek yerine üzülmenin kıymetini bilip üzülecek şeyler yapmayın demek daha doğru olur.

Saygısızlık etmek istemem ama herhangi bir şey ifade etmiyor bu yazı. Üzülmeden, acı çekmeden hiçbir yol kat edilmiyor çünkü. Hayatınızda bulunup değer verdiğiniz birinin size saygısızlık yapması hanginizi üzmez? Üzmüyorsa eğer bir problem var demektir bence. Üzüleceksiniz, uyuyamayacaksınız ki o acılar içinde doğru yolu bulun.

Değer verdiğiniz bir insanın size karşı yanlış yapması. Böyle konuları üzülmeden kafaya takmadan geçiştiremiyorsunuz. Bir bakıma da üzülmek daha iyi geliyor. Uykusuz geceler, depresif zamanlardan sonra sevginizi, verdiğiniz değeri hak etmediğini anlıyorsunuz. En sonunda ise o kişiden kurtulup hayatınıza temiz bir sayfa açıp tekrardan başlıyorsunuz. Ki ben çoğu zaman unutamıyorum ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı