Kimse için üzülmeyin

Ailemiz dışında kimse için pek üzülmeyelim. Katılabilirim buna. Ölüm dışında çok şey insanın kararıdır. Bizi bağlamaz ve sonuçları bizi ilgilendirmez.

Ülke gezmeye gerek yok.
Burada gördüğüm rezilliklerin başka hiçbir yerde ne olduğunu duydum ne de gördüm.

Yani gördüğünüz rezillikler milyonlarca nüfuslu 50 ülkede dahi yok mudur? Neyse biraz saçma bir tartışma olur bu ancak bu kadar emin olmayın. Ne yaşadığınızı bilmiyorum ama emin olun sizin yaşadıklarınızdan daha kötü şeyler yaşayan insanlar, ülkeler var. İlla muhalefet etmek istiyorsanız dünyadaki 160'a yakın ülkenin ekonomik, sosyal yapısını incelemenizi öneririm.

Yani gördüğünüz rezillikler milyonlarca nüfuslu 50 ülkede dahi yok mudur? Neyse biraz saçma bir tartışma olur bu ancak bu kadar emin olmayın. Ne yaşadığınızı bilmiyorum ama emin olun sizin yaşadıklarınızdan daha kötü şeyler yaşayan insanlar, ülkeler var. İlla muhalefet etmek istiyorsanız dünyadaki 160'ye yakın ülkenin ekonomik, sosyal yapısını incelemenizi öneririm.
Yani her yerde kötü şeyler olabilir.

Yani gördüğünüz rezillikler milyonlarca nüfuslu 50 ülkede dahi yok mudur? Neyse biraz saçma bir tartışma olur bu ancak bu kadar emin olmayın. Ne yaşadığınızı bilmiyorum ama emin olun sizin yaşadıklarınızdan daha kötü şeyler yaşayan insanlar, ülkeler var. İlla muhalefet etmek istiyorsanız dünyadaki 160'a yakın ülkenin ekonomik, sosyal yapısını incelemenizi öneririm.

Ben artık benden kötü durumda olana bakmıyorum da iyi olana bakıyorum daha iyi olmak istiyorum daha kötü değil yoksa her gün durumu kötü olanlara bakıp psikolojimi bozarım iyi olana da bakınca da bozuluyor zaten döngü oldu bu şükredip oturmakta iyi değil bilemiyorum artık. Her koyun kendi bacağından asılır demişler ama etrafına yaydığı kokuyu düşünmemişler etrafımdakinlerin de psikolojisini bozuyorum böyle olunca.

Üzülme konusunda felsefem şu: "üzülmek hiçbir şeyi değiştirmiyor" telefonum camdan düştü kırıldı sinirden ağladım üzüldüm ee ne oldu geri geldi mi? Hayır. Dedem öldü, üzüldüm geri geldi mi? Hayır. İlk bulunduğum kız ona cinsel şeyler yapmadığım için benden ayrıldı, üzüldüm bir şey değişti mi? Hayır. Üzülmek boş bir şey.

Ben artık benden kötü durumda olana bakmıyorum da iyi olana bakıyorum daha iyi olmak istiyorum daha kötü değil yoksa her gün durumu kötü olanlara bakıp psikolojimi bozarım iyi olana da bakınca da bozuluyor zaten döngü oldu bu şükredip oturmakta iyi değil bilemiyorum artık. Her koyun kendi bacağından asılır demişler ama etrafına yaydığı kokuyu düşünmemişler etrafımdakinlerin de psikolojisini bozuyorum böyle olunca.
Hacı kendini geliştirmek önemli.

Geri
Yukarı