Gelecek depremler için niye kimse önlem almıyor?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Sadece benim yaşadığımı düşünmüyorum İstanbul'da deprem olacağını söylüyorlar şu an deprem ile alakalı videolar ortada dönüyor falan ama aileme bakıyorum hiç umursamıyorlar. Ben diyorum en azından bir çanta hazırlayalım deprem planı yapalım diyorum beni şeylerine takmıyorlar yoksa ben mi çok kafaya takıyorum anlamadım gitti.

Annem kafayı din ile bozmuş tamam Müslüman olmak vs. kötü bir şey değil ama sürekli Allah bilir ne olacağını falan diyor.

Sizce ne yapmalıyım?

Sadece benim yaşadığımı düşünmüyorum İstanbul'da deprem olacağını söylüyorlar şu an deprem ile alakalı videolar ortada dönüyor falan ama aileme bakıyorum hiç umursamıyorlar. Ben diyorum en azından bir çanta hazırlayalım deprem planı yapalım diyorum beni şeylerine takmıyorlar yoksa ben mi çok kafaya takıyorum anlamadım gitti.

Annem kafayı din ile bozmuş tamam Müslüman olmak vs. kötü bir şey değil ama sürekli Allah bilir ne olacağını falan diyor.

Sizce ne yapmalıyım?

1.Hocam ilk başta Kahramanmaraş'taki deprem Marmara'yı tetiklemiyor.
2.'si evet ülkemizde maalesef depremlere hiç önem verilmiyor ailenize yapabildiğiniz kadar baskı yapın elbet bir gün kabul ederler. Ölürsem ölürüm kafasıyla gidilmemesi lazım kendi canını kurtarmak için mümkün olan her şeyin yapılması lazım 1 kere geliyoruz bu dünya'ya. Bende sizin gibi İstanbul'da yaşıyorum deprem korkusu var bende kendimiz bina yaptırıyoruz 1 aya bitecek inşallah anca o zaman bende deprem korkusu azalır.

Hocam kendine ufak bir çanta hazırla evde deprem anında sığınacağın alanı belirle düdük falan al radyon olsun erzak su powerbank şarj kablosu gibi gibi ürünleri doldur bu saydıklarım bireysel olarak yapabileceklerin

Toplumsal olarak gerekli yerlere gerekli baskıları yaparsak önlemler alınmaya başlayacaktır diye düşünüyorum iş işten geçtikten sonra ağlamanın anlamı yok olay daha olmadan bu önlemlerin alınması gerek.
Ama çoğumuzda bu vurdumduymazlık oldukça çok zor.

Ayrıca acil yardım düdüğü uygulaması vardı onu indirin olası bir Deprem'de kendinizi azıcık'da olsa rahat ifade edebilirsiniz.

Hocam tetiklemediğini biliyorum ama eninde sonunda olacak o deprem ve yakın olduğunu düşünüyorum.

Stresinizin artmaması için öyle demiştim. O depremin uzmanlar daha süresi var diyorlar inşallah öyle olur ama elbet bir gün yaşayacağız.

Sizce ne yapmalıyım?
Tedbir almadan herşeyi Allah'a bağlamanın dinde yeri yok, din ile alakası da yok. Az evvel Özdağın açıklamasını dinledim, İstanbulda toplanma yeri yok, her yeri beton bina doldurdular, risk çok fazla.

Bu millet akıllanmaz diyorum, bizim ülke hep yıkılsa Japonya gibi akıllanmaz, çünkü halen zamları Allah yaptı, deprem gibi afetleri ve diğer kötü şeyleri, dış güçler yaptı diyenler varken ülke düzelmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deprem olup da ben ölüp gitsem hiç umrumda değil de hem yetim kalanlara hem yeni evlilere hem çocuğu olanlara çok üzülüyorum. Önlem alınması için üzülerek söylüyorum ayaklanmaya çıkmak tek çare gibi. Hiçbir yetkilinin umrunda değil deprem. Aksi halde iki hafta geçmeden unutulup gidecek bu deprem.

Deprem olup da ben ölüp gitsem hiç umrumda değil de hem yetim kalanlara hem yeni evlilere hem çocuğu olanlara çok üzülüyorum. Önlem alınması için üzülerek söylüyorum ayaklanmaya çıkmak tek çare gibi. Hiçbir yetkilinin umrunda değil deprem. Aksi halde iki hafta geçmeden unutulup gidecek bu deprem.
Başka biri olsa çoktan seferberliği ilan ederdi, 2 gün oldu, nasıl bir gurur varsa belediyesine göre muamele ediyorlar galiba, sonra da gün birlik günü... Yol bozuksa helikopteler ile gerekirse tanklar ile zptler ile o bölgeye gidip vatandaşını kurtaracaksın, reklamını yaptıklarını bir de kullan işe yarasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı