Kimya öğretmeni sınavda 34 soru olacağını söyledi

Hocam birine çalışsam diğerini unutuyorum. Sıkış tıkış bir kağıt her yerde farklı farklı şeyler var. Ben hayatımda böyle sınav görmedim. LGS'ye daha kolay hazırlandım ben.
10.sınıf bana göre lisenin en zor yılı. Fizikte elektrik konusu, matematikte polinomlar ve fonksiyonlar. Kimya desen apayrı bir olay zaten. 10. sınıfın bu halinden 2 kat daha sıkıntılı geçecek büyük ihtimalle :D. Tadını çıkar o yüzden.

Kimya kadar kolay bir ders yok.
9 ezber, 10 mantık ve zor, 11 kolay, 12 ortalama.

10.sınıf bana göre lisenin en zor yılı. Fizikte elektrik konusu, matematikte polinomlar ve fonksiyonlar. Kimya desen apayrı bir olay zaten. 10. sınıfın bu halinden 2 kat daha sıkıntılı geçecek büyük ihtimalle :D. Tadını çıkar o yüzden.
Fizik elektrik ve manyetizma çok kolay.
kimyada kolay mol,yasalar kolay.
Ama matematik haklısın.

Hoca gruba sınav sorularını atıp 34 tane soru ve hepsinin klasik olacağını söyledi. Sorulara baktım bu önemsiz diye geçtiğimiz her yerden en az 3-4 soru sormuş. Geçmişteki tüm ünlü simyacıların hangi fikri savunduğu, kimin hangi bilim dalına katkısı, isimleri, 12 elementin kısaltılışı ve açıklaması ve bunların hangilerinin insan sağlığına yararlı hangilerinin zararlı olduğu, kimya ve simyanın hangi uygarlıklardan çıktığı vesaire bunlar sadece 4'te biri. 9. sınıf için bu kadar zor sormak bana hiç normal gelmedi. Sizce gerçekten hepsinden sorar mı? (attığı kâğıdın üzerinde çalışma kâğıdı yazıyor. Yine de emin değilim sorup sormayacağından. 40 dakikaya 34 soru sığdıracağımızı düşünmemeli)

Bende 9.sınıfım sinavlarda Max 15 soru şanslıyım galiba.

9 ezber, 10 mantık ve zor, 11 kolay, 12 ortalama.
1 saate 10.sınıf fizik 1.üniteyi toparlarım boşuna sayısal seçmedim.
Hocam konuların basit soruları yapılabilir oluyor zaten. Ama zor sorularda saydığım konuların soruları gerçekten terletiyor.

Hoca gruba sınav sorularını atıp 34 tane soru ve hepsinin klasik olacağını söyledi. Sorulara baktım bu önemsiz diye geçtiğimiz her yerden en az 3-4 soru sormuş. Geçmişteki tüm ünlü simyacıların hangi fikri savunduğu, kimin hangi bilim dalına katkısı, isimleri, 12 elementin kısaltılışı ve açıklaması ve bunların hangilerinin insan sağlığına yararlı hangilerinin zararlı olduğu, kimya ve simyanın hangi uygarlıklardan çıktığı vesaire bunlar sadece 4'te biri. 9. sınıf için bu kadar zor sormak bana hiç normal gelmedi. Sizce gerçekten hepsinden sorar mı? (attığı kâğıdın üzerinde çalışma kâğıdı yazıyor. Yine de emin değilim sorup sormayacağından. 40 dakikaya 34 soru sığdıracağımızı düşünmemeli)

Arkadaşlar sınavda 15 soru vardı. Hoca korkup daha fazla çalışalım diye kendince bir yalan uydurmuş. Başarılı da oldu sınava 4-5 kişi canımızı dişimize takarak çalıştığımız için beklediğimden iyi geçti. Bunun gibi bir konuyu tekrar oluşturmamak dileğiyle herkese teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı