Kimyadan kaldım

Deva Bulmam

Decapat
Şimdi ben kimya sınavından 26 aldım ve sanırım kaldım. İlk sınavım 50 çünkü. Çoğu dersi çalışıp halletmeme rağmen kimya dersine çalışmama rağmen kafam almıyor ve anlayamıyorum bir türlü bu dersi. Diğer derslerim iyidir mesela. Ama şu kimya ve fizik leş bir şekilde kötü. Şimdi ben ömrüm boyunca asla kopya çekmedim. Yalan değil tamamen ciddiyim. İlk, orta, lise ne zaman olursa olsun asla kopya çekmedim. Bu kimya sınavından da 26 aldım ve çok çok yüksek ihtimalle kaldım. Sonra bir öğrendim. Bir çocuk var, 100 almış. Aşırı öfkelendim. Ama öyle bir şey değil. Kıskanma olarak değil. Mesela bir çocuk daha var 95 almıştı onun adına sevinmiştim çünkü gerçekten çalıştığını bildiğim terbiyeli düzgün bir çocuk. Ancak bu 100 alan soytarı, okulun en keko en serseri çocuğu. Ve nereden biliyorsun önyargılı davranma millete karşı derseniz kesin biliyorum. Çünkü kimya sınavı çıkışında "Ula bir kopya çekmişim bir kopya çekmişim var yaa" gibi şeyler söylüyordu bizzat kulaklarımla duydum. Hoca ise kopya çektiğine inanmıyor. Nasıl olduysa bir şekilde hocayı manipüle atmış bizim gariban hoca da çocuğun çalıştığını sanıyor. Halbuki kopya çekmiş ve okulun en soytarısı. Benim üzüldüğüm şey, ben hakkımla 26 alıp dersten kalırken bu soytarıların kopya ile 100 alıp dersi geçmeleri. Gerçekten sinir oluyorum, aşırı derecede moralim bozuluyor. Kopya çekenlerden nefret ediyorum.

Sizin kopya hakkında fikirleriniz nelerdir?

Vallaha hocam bizim 5 IQ hocalar var okulda tahtaya yazdık çektik 98 aldım ben 2 hoca girdi müdür yardımcısı ve kimyacı ikisi de anlamadı:):) Sağlık Meslek Lisesi.

Öğretmenler çoğu zaman kopyayı fark ediyor ancak görmezden gelebiliyorlar orası biraz kişiye bağlı. Mesela bizim matematik öğretmenimiz sınav esansında kağıdını ilk teslim edenleri tahtaya alıp sınıfı izletiyor ve kopya çekenleri gösterip kendi aralarında gülüyorlardı. Sınavın ortasında kalkıp yan sıradaki arkadaşımın kağıdına bakmıştım yine de hoca görmezden geldi. Çoğu öğretmen sandığınız gibi salak değil, insaflı.

Öğretmenler çoğu zaman kopyayı fark ediyor ancak görmezden gelebiliyorlar orası biraz kişiye bağlı. Mesela bizim matematik öğretmenimiz sınav esansında kağıdını ilk teslim edenleri tahtaya alıp sınıfı izletiyor ve kopya çekenleri gösterip kendi aralarında gülüyorlardı. Sınavın ortasında kalkıp yan sıradaki arkadaşımın kağıdına bakmıştım yine de hoca görmezden geldi. Çoğu öğretmen sandığınız gibi salak değil, insaflı.
Ya gözetmen öğretmenler falan zaten farketmesine rağmen bir şey demiyor. Kimya hocası sadece inanmadı. O soytarı çocuk eskiden bizim sınıftaydı sonra değiştirdiler sınıfını. Bizimkiler onun kaç aldığını sordu. Hoca 100 deyince herkes güldü "çok çalışmıştı ya ahahaha" falan dedi herkes. Hoca ciddi ciddi kabullenmedi. Hayır hayır asla o çok çalıştı ben biliyorum gibi şeyler dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı