Kingston 500GB SNV2S/500G NVMe M.2 SSD BIOS'ta gözükmüyor

Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston 500GB SNV2S/500G NVMe
Merhabalar ASUS X505BP model bir laptop var. 500 GB'lık bir M.2 SSD taktım. SSD hem disk yöneticisinde hem de BİOS ekranında gözükmüyor. Düzgün taktığıma %99 eminim. Bilgisayarın BİOS güncellemesi durumunu bilmiyorum, diğer sürücüler güncel değil. Bilgisayarı yeni formatlamıştım hiçbir şey yüklemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Windows'tan diski biçimlendirmediyseniz normal olabilir. Windows'u açın, sol alttaki Windows logosuna sağ tıkayıp disk yönetimine tıklayın. Açılan pencere de taktığınız SSD ye sağ tıklayın ve yeni birim deyip NTFS olarak biçimlendirin.

Windows'tan diski biçimlendirmediyseniz normal olabilir. Windows'u açın, sol alttaki Windows logosuna sağ tıkayıp disk yönetimine tıklayın. Açılan pencere de taktığınız SSD ye sağ tıklayın ve yeni birim deyip NTFS olarak biçimlendirin.

BIOS'da gözükmeyen disk Windows'ta nasıl gözüksün?

Diski tekrar takmayı deneyin. Düzgün takamamış olabilirsiniz.

hocam disk windowsda da gözükmüyor. üstte belirttim disk yöneticisinde de gözükmüyor diye.

ona dikkat etmemiştim :( cevabınız için teşekkür ederim. hocam peki bana sata m.2 ssd önerebilir misiniz

Geri
Yukarı