Kingston 8 GB HyperX Fury RAM takviyesi

SUDDENDEATH03

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sistemimde Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL18 PC RAM takılı bunu 2x8 GB RAM yapmak istiyorum ancak aynı ürün şu an hiçbir yerde yok.
Anakartım MSI H310M 2666 MHz.
Sadece Longline marka bu RAM'i bulabildim aynı değerlerde sizce bir sıkıntı yaşar mıyım? Ya da başka tavsiyeleriniz var mı?

İncehesap Gaming gecelerinden rastgele 3200MHz RAM alabilirsin. Alırken anakartının desteklediği RAM listesini incelemeyi unutma.

Bu değil mi? @SUDDENDEATH03

CL 16 bunlar.

Merhaba. Sistemimde Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL18 PC RAM takılı bunu 2x8 GB RAM yapmak istiyorum ancak aynı ürün şu an hiçbir yerde yok.
Anakartım MSI H310M 2666 MHz.
Sadece Longline marka bu RAM'i bulabildim aynı değerlerde sizce bir sıkıntı yaşar mıyım? Ya da başka tavsiyeleriniz var mı?

Bunu alsam uyum sorunu yaşar mıyım? CL değeri aynı ancak MHz değeri farklı ama benim anakartım zaten 2666 MHz destekliyor.

Mavi ekran sorunlarıyla boğuşmaya başlarsınız.

Neden?

Aslında bu konu çok çetrefillidir. Mevcut raminizin birebir aynısını kullanacak olsanız bile RAM'lerin içindeki çiplerin marka farklılıklarından dolayı bile mavi ekranlarla uğraşma ihtimaliniz var. Kaldı ki başka bir marka RAM takarak bu sorunu aşikar hale getirmek olası.

Dolayısıyla yapacağınız en güzel şey elinizdeki mevcut raminizi satıp kit şeklinde yani kutusundan 2 adet 8 GB RAM çıkacak şekilde bir ürün almanız. Bu tip satın almalarda kutu içerisindeki RAM'lerin çipleri birebir aynı olacakları için mavi ekran alma ya da Memtest86'da hata alma ihtimaliniz yok denecek kadar az olacaktır.

Anakartınızda Max 2666 MHz destekliyorsa ve kısa - orta vadede sistemi yükseltmeyecekseniz 3200 MHz RAM alıp boşa para vermenize de hiç gerek yok.

Bunun garantisini üreticiler bile veremiyor. İkinci el bile olsa aynısından alın derim. Yoksa satıp kit olarak da alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı