Kingston A2000 500GB CrystalDiskMark sonuçları normal mi?

390845

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bodrum
Merhaba,

CrystalDiskMark sonuçlarında yazma değeri düşük geldi ve size sormak istiyorum. Bu değerin düşük gelmesi diskin doluluğu ile mi alakalı yoksa zarar mı görmüş? Konu kafama takıldı.

Teşekkürler.
Sonuçlar:
Şunu da belirteyim, diskimin %63'ü dolu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı SSD'yi kullanıyorum ve bu sorunla karşılaşmıştım. Kingston ile irtibata geçtim. Kısacası SSD'ye secure erase yapmanız lazım (full format), sonrasında yazma hızlarım 2000 MB/sn'ye ulaştı.

Bu konuya bakabilirsiniz: Kingston A2000 NVMe SSD İncelemesi
Hocam herhangi bir rehber var mı bunun için? Ya da bu düşük yazma değeri çok etkiler mi çünkü gördüğünüz gibi yüksek boyutlu oyunlarım var.

Merhaba,

CrystalDiskMark sonuçlarında yazma değeri düşük geldi ve size sormak istiyorum. Bu değerin düşük gelmesi diskin doluluğu ile mi alakalı yoksa zarar mı görmüş? Konu kafama takıldı.

Teşekkürler.
Sonuçlar:
Şunu da belirteyim, diskimin %63'ü dolu.
Ben WD kullanıyorum test yaptığımda söylenen rakamların üstünde çıkıyor.

Hocam herhangi bir rehber var mı bunun için? Ya da bu düşük yazma değeri çok etkiler mi çünkü gördüğünüz gibi yüksek boyutlu oyunlarım var.
Bari böylesi hızlı bir SSD almışken hızından faydalanmamak biraz kötü, çok etkilemez ama potansiyelin altında çalışır.

Bu yöntemi takip etmiştim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı