Kingston A2000 alınır mı?

Bütçe
1100TL

eutrias

Decapat
SSD veya HDD modeli
A2000
Anakart
Gigabyte B450M S2H
Konuyu biliyorsunuz başta WD Blue SN570 alacaktım fakat DRAM'i olmadığı için almadım. Karşılaştırmalara baktım A2000 DRAM olduğu için daha iyi bir seçenek olarak gözüktü.
Bütün her şeyi SSD'ye kuracağım. Zaten 350 GB kullanırım. Elimde 250 GB HDD var. Video ve fotoğraf gibi şeyleri HDD'ye kuracağım. Genelde GTA V, Valorant, CS ve Forza Horizon gibi oyunları oynayacağım. Öneriniz var mı?
Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınabilir. Güzel SSD.

Zaten 500GB alacağım yazıda bahsetmeyi unutmuşum.
Fakat merak ettiğim bir şey var acaba okuma yazma değerlerini veriyor mu yani 2200 - 2000 değerlerinimi verir yoksa daha alt değerler mi bir konuda arkadaş 250 GB versiyonunda 1600 - 600 okuma yazma değerlerini atmış o yüzden soruyorum.

Zaten 500GB alacağım yazıda bahsetmeyi unutmuşum.
Fakat merak ettiğim bir şey var acaba okuma yazma değerlerini veriyor mu yani 2200 - 2000 değerlerinimi verir yoksa daha alt değerler mi bir konuda arkadaş 250 GB versiyonunda 1600 - 600 okuma yazma değerlerini atmış o yüzden soruyorum.
Sürekli olarak 2200-2000 değer vermesini bekleyemeyiz sonuçta fiyat performans odaklı bir SSD. Dolayısıyla tek bir dosya değil de küçük ama binlerce dosya kopyalarken hız düşer, gayet normal.

Sürekli olarak 2200-2000 değer vermesini bekleyemeyiz sonuçta fiyat performans odaklı bir SSD. Dolayısıyla tek bir dosya değil de küçük ama binlerce dosya kopyalarken hız düşer, gayet normal.

Yani öyle fakat 1 yıl gibi bir sürede çok fazla düşüş olursa bunu almam sonuçta 1300TL gibi bir para vereceğim onun yerine 1TB normal bir SSD alırım ya da 500 GB'lık daha ucuz bir F/P SSD alırım.

Kaç Gb model kaç TL? DRAM siz modeller bu SSD den daha iyi değerlere ulaşabiliyor. Tabii 100Gb veya üstü bir dosya için aynı şeyi söyleyemem. Ama günlük kullanım için daha iyi değerler elde edebiliyorlar.
Yani öyle fakat 1 yıl gibi bir sürede çok fazla düşüş olursa bunu almam sonuçta 1300TL gibi bir para vereceğim onun yerine 1TB normal bir SSD alırım ya da 500 GB'lık daha ucuz bir F/P SSD alırım.
1300 Tl ye alınmaz. Giriş seviyesi bir ürün sonuç olarak 980 in bile daha performanslı olduğunu düşünüyorum.

Bu modele bakın.

Kaç GB model kaç TL? Dram siz modeller bu SSD'den daha iyi değerlere ulaşabiliyor. Tabii 100GB veya üstü bir dosya için aynı şeyi söyleyemem. Ama günlük kullanım için daha iyi değerler elde edebiliyorlar.

1300 TL'ye alınmaz. Giriş seviyesi bir ürün sonuç olarak 980'in bile daha performanslı olduğunu düşünüyorum.

Bu modele bakın.

500 GB A2000 1200 - 1300TL civarlarında bundan önce wb SN570 960TL düşünüyordum fakat çok fazla gördüğüm dram mevzusundan dolayı herkes A2000 tavsiye etmiş o yüzden şu an A2000 düşünüyorum genelde oyunlar + Windows'u içine kurmak için alacağım.

Geri
Yukarı