Kingston A2000 SSD, BIOS'ta gözükmüyor

BerkaySaatci

Decapat
Herkese selam,
Kingston A2000 M.2 NVMe SSD, anakartım üzerindeki M2_1 portuna takıldığında hiçbir şekilde BIOS ekranında gözükmüyor (çok ilginçtir ki bu porta takılıyken Windows 10 kurulumu yaptım). M2_2 portuna taktığımda ise kimi zaman gözüküyor, Windows'u Boot ediyor ve uzun süreler çalışıyor. Kimi zaman ise kesinlikle BIOS ekranında gözükmüyor ve dolayısıyla Boot gerçekleşemiyor.

Bu konuda ne yapmam gerekiyor? BIOS ayarlarında herhangi bir ayar mevcut mu? SSD montajında bir problem olduğunu düşünmüyorum. M.2 SSD'nin vida bölgesinde oluşan bir çizgi buna sebep oluyor olabilir mi? (görseller arasında mevcut). M.2 görselde M2_2 portuna takılı.

Anakart: MSI B550 GAMING EDGE WIFI

IMG_20210620_095216.jpg

IMG_20210620_100736.jpg

Tekrar 1. M.2 slotunda bir deneyin. BIOS pilini çıkartarak BIOS sıfırlamayı deneyin bir de. Olmazsa başka bir PC'ye takarak test etmelisiniz SSD'yi. Yapamıyorsanız garantiye gitmeli. Bir de BIOS ayarlarında ssd/nvme sef test gibi bir şey olması lazım orada görüyor mu?
Uefi moddan CSM moda alıp deneyebilirsin.

Allah bilir hocam kritik bir yerdeyse olabilir ama siz önce diğer seçenekleri eleyin BIOS'u bir güncelleyin.
Güncelledim fakat değişen bir şey olmadı.
Tekrar 1. M.2 slotunda bir deneyin. BIOS pilini çıkartarak BIOS sıfırlamayı deneyin bir de. Olmazsa başka bir PC'ye takarak test etmelisiniz SSD'yi. Yapamıyorsanız garantiye gitmeli. Bir de BIOS ayarlarında ssd/nvme sef test gibi bir şey olması lazım orada görüyor mu?
Uefi moddan CSM moda alıp deneyebilirsin.
Self testte gözükmüyor. BIOS hiçbir şekilde M2'yi görmüyor.

Geri
Yukarı