Kingston A2000 vs Patriot Burst 500 GB

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Merhaba, depolamam yetersiz kaldigi için 500 GB SSD almak istiyorum ve iki secenek arasinda kaldim. Şu anda SATA SSD var, emin degilim ama eger A2000 alirsam temiz kurulum yapip Windows'u buna kurabilirim. A2000 almazsam zaten temiz kurulum yapmaya gerek yok, ama A2000 alsam bile temiz kurulum yapip Windows'u buna kurar miyim bilmiyorum. Eger kurmazsam sadece GTA V, FH4 gibi agir oyunlari depolamak için kullanacagim. DRAM gibi konular acisindan da ikisini karsilastirir misiniz? Fiyat farkina deger mi? A2000 için butcemi biraz zorlamam gerekecek.

Anakart: MSI Z190 M7 Gaming

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan elindeki SSD'den memnunsan ve render gibi işlerle uğraşmıyorsan A2000'e o kadar para vermeye gerek yok. Depolama olarak kullanacaksın zaten, Burst al geç bence.

A2000 daha mantıklı olacaktır.
Fiyat farkına değer, A2000 alman daha mantıklı olur.
İndirime girmiş bakarsın.
A2000 birçok açıdan daha üstün.
Anakartım ile uyumlu mu? Herhangi bir sorun çıkartır mı?

Evet anakartınız A2000 NVMe SSD'yi destekliyor..
Aynı SSD den 2 adet kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Vaadettiği hızları birebir karşılıyor. Sıcaklıklarıda ortalama 35-41 derece arası...

Depolama
Intel® Z170 Express yongaseti
• 6 x SATA 6Gb/s portu* (4 port SATAe için ayrılmıştır)
• 2 x M.2 slotu*
- PCIe 3.0 x4 ve SATA 6Gb/s desteği,4.2cm/ 6cm/ 8cm uzunluğunda M.2 SSD kartları destekler
- PCIe 3.0 x4 NVMe Mini-SAS SSD destekler (Turbo U.2 Host kartlı **)

• 2 x SATAe portu (PCIe 3.0 x2)***
• Intel Core™ işlemciler için Intel® Smart Response Technology desteği

* M.2, SATA ve SATAe portları maximum 1x M.2_PCIe + 6x SATA veya 1x M.2_SATA + 1x M.2_PCIe + 4x SATA destekler. Farklı kombinasyonlar için ilgili dökümantasyona bakınız. .

** Turbo U.2 Host kart dahil değildir, ayrıca satın alınması gerekir.

*** SATAe portu, SATA ile geriye dönük uyumluluğa sahiptir.

Geri
Yukarı