Kingston A2000 vs Samsung 870 QVO

Bütçe
1050

Ömer98

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
işsiz
Veri depolama için sadece 128 GB WD Green adli urune sahibim ve bunu fazlalastirmak için, oyunlarda hizli SSD veya NVMe ariyorum.
Oyun testlerine baktigimda SSD ile NVMe arasinda bir fark goremedim. Yanlisim varsa duzelti. Bu sebepten oturu SATA SSD de alabilirim.
Kararsizim, bu sebepten uzeri onerilerinize acigim. Simdilik sadece 2 model aklimda var ve butcem bu kadar onerilenizi bekliyorum.
Not: Sistemimi sadece oyun için kullaniyorum.

Veri depolama için sadece 128 GB WD Green adli urune sahibim ve bunu fazlalastirmak için, oyunlarda hizli SSD veya NVMe ariyorum.
Oyun testlerine baktigimda SSD ile NVMe arasinda bir fark goremedim. Yanlisim varsa duzelti. Bu sebepten oturu SATA SSD'de alabilirim.
Kararsizim, bu sebepten uzeri onerilerinize acigim. Simdilik sadece 2 model aklimda var ve butcem bu kadar onerilenizi bekliyorum.
Not: Sistemimi sadece oyun için kullaniyorum.

Samsung alın.

A2000 500 GB modelini aldım yakın zamanda gayet memnunum, biraz marka takıntısı var gibi geliyor bana forumda. Samsung elbette iyi bir marka evet ama bu fiyat bandında M2 NVme SSD alınabilirken gidip de SATA SSD almak mantıklı değil bence. A2000 1TB öneriyorum.

NVMe alabiliyorken düşük segment Samsung almaya gerek yok. Samsung SSD diyince de akan sular durmuyor zaten. PRO kalitesine lafım yok, EVO da gayet başarılı ama QVO'da QLC bellek olmasından dolayı bence NVMe ile aynı fiyatta neden SATA alayım dedirtiyor.

Ayrıca 870 QVO'da DRAM Cache bulunuyor ama 1GB kapasitede olması bana benchmark uygulamalarında düşük görünmeyelim diye konmuş gibi görünüyor. Karar sizin tabii ki.

Geri
Yukarı