Kingston A400 vs Samsung 870 EVO vs Samsung 870 QVO

erdalersoy

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
BIOSTAR GROUP B560MHP 2.0
Arkadaşlar, bu 3 SSD arasında kaldım. Hangisini alsam daha iyi olur? Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_2023-11-13-19-20-54-907_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-11-13-19-19-58-507_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
Screenshot_2023-11-13-19-19-30-655_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Bu fiyat farklarını düşünürsek sistem diski için en ufak bir tereddüt olmaksızın Samsung 870 EVO alırdım. Kesinlikle en iyisi o. Diğer ikisi ancak depolama için önerilebilir. Onda da yine bu fiyat farkı yüzünden 870 EVO alırdım. Bariz bir kalite farkı var.

"QVO modeli de QLC NAND yongalarla geliyor, ana disk olarak önermem"
Samsung'un resmî sitesinde QVO ve EVO 1TB modellerinin MLC V-NAND yongalara sahip olduğu yazıyor. Bu bilgiye nereden eriştiğinizi öğrenebilir miyim?
Arkadaşlar, bu 3 SSD arasında kaldım. Hangisini alsam daha iyi olur? Şimdiden teşekkürler.
Senin için en mantıklısı QVO olur. Güç tüketimi açısından 1 tık daha verimli.

Samsung'un resmî sitesinde QVO ve EVO 1TB modellerinin MLC V-NAND yongalara sahip olduğu yazıyor. Bu bilgiye nereden eriştiğinizi öğrenebilir miyim?
Hayır, MLC NAND yongalar yok. 870 EVO modelinde TLC, QVO modelinde adından da anlaşılacağı gibi QLC NAND yongalar var. 3 bit MLC = TLC

Senin için en mantıklısı QVO olur.
QVO en mantıklı seçim olmaz. EVO serisi, QVO serisinden daha performanslı ve uzun ömürlü. QLC depolama amaçlı mantıklı olabilir ancak fiyat farkı oldukça az. O yüzden gereksiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı