Kingston A400 480 GB 4K okuma /yazma hızı düşük

Garanti 2 yıl değil mi? Rahat olun götürürsünüz.

Mal hatalı, sizin suçunuz yok.

Bir de bilgisayara 7400 TL verdim o bir ayrı zaten bunda sıkıntı vardı nasıl bisıkıntı biliyonmu saçma bilgisayarı sıfırladım SSD ismi değişti Toshiba HDW falan bir model 1 TB diye çıktı baktım isim yanlışlığı falan vardı orada onalr değiştirir diye ümitliydim yazılımsal düzeltmişler.
Bir de bilgisayara 7400 TL verdim o bir ayrı zaten bunda sıkıntı vardı nasıl bisıkıntı biliyonmu saçma bilgisayarı sıfırladım SSD ismi değişti Toshiba HDW falan bir model 1 TB diye çıktı baktım isim yanlışlığı falan vardı orada onalr değiştirir diye ümitliydim yazılımsal düzeltmişler.

Hardisk çıktı işte servistekiler yaptı falan değişim isteyeceğim götürdüğümde.

Değerler o kadar kötü değil Kingston bu hızlarda çalışacağını belirtmiş. Arkada çalışan tüm programları kapatıp test yapın. Önceki konunuzda Wheeler Man'in dediğini yaptınız mı?

480GB – 500MB/s'ye varan Okuma ve 450MB/s'ye varan Yazma

Benchmark sırasında arkada başka bir şey oluyor. Rastgele yazma ile sıralı yazma aynı çıkmaz başka türlü. Epic indirmesi sırasında gördüğünüz üzere hem okuma hem yazma yapılırken yazma hızı 434MB'a ulaşmış. Diskte sıcaklığın biraz yüksek gözükmesi haricinde sıkıntı yok. Kasada daha serin bir noktada daha uzun ömürlü bir disk sahibi olabilirsiniz.

Sağlık konusunda endişe etmemenizi tavsiye ederim. Ayrıntılı bilgi yukarıda.

Kasma konusunda iki ihtimal veriyorum:
1-) Size zamanla yavaş gelmeye başlamıştır.
2-) Sistem TRIM uygulamadığından yavaşlamaya başlamıştır.
Buradan PowerShell ile manuel TRIM uygulayıp kullanırsanız farkı hissedersiniz.

Değerler o kadar kötü değil Kingston bu hızlarda çalışacağını belirtmiş. Arkada çalışan tüm programları kapatıp test yapın. Önceki konunuzda wheeler Man'in dediğini yaptınız mı?

Arkadaşlar dediğinizi de yaptım sorun aynı.

Geri
Yukarı