Kingston A400 480 GB SSD'de performans düştü

screwhead

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston A400 480 GB
Merhaba yaklaşık 1 sene önce aldığım SSD de ki yazma değeri inanılmaz derecede düşüş var. Bunun sebebi nedir ne yapmalıyım?

1663001718526.png

Zamanla verilerin düşeceğini biliyorum fakat ilk aldığımdaki değerlerle uçurum var yazma hızı 500'den 7'ye düşmüş.
İlk aldığımdaki değerlerde bunlar.

1663002082924.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde doluluk oranı arttıkça yazma hızı düşer ama bu derecede azalması normal bir durum değil. İnternette biraz araştırırsanız bu modelin kronik sorunları olduğunu da görürsünüz.
SSD'de yer açıp birkaç kez daha test yapın. Hatta imkanınız varsa format atın. Yine düzelmezse garantiye gönderin.

Genelde doluluk oranı arttıkça yazma hızı düşer ama bu derecede azalması normal bir durum değil. İnternette biraz araştırırsanız bu modelin kronik sorunları olduğunu da görürsünüz.
SSD'de yer açıp birkaç kez daha test yapın. Hatta imkanınız varsa format atın. Yine düzelmezse garantiye gönderin.

Hocam haklısınız doluluk ile alakalı olabilir fakat neredeyse 500 MB hız kaybı çok anormal geldi bana.

Bende SX8100 kullanıyorum. Okuma hızı aynı olduğu gibi kalırken yazma hızı 500 MB'ye düşmüştü.

Nasıl çözdünüz hocam sorunu.

1663004018468.png

Kusura bakmayın PC güç tasarrufu modunda kalmış şimdi yüksek performansa aldım ve değerler düzeldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı