Kingston A400 dosya kopyalarken hız aşırı düştü.

kerb

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ilk defa bu kadar yüksek boyutlu bir dosya kopyalamaya kalkıştım ama çok düşük bir hızda kopyalıyor. Başta hızlıydı fakat hız bir anda yerle bir oldu. Herhangi bir HDD'ye falan kopyalamıyorum. SSD'nin kendi içinde dosyayı tekrardan farklı bir yere kopyalıyorum. Sebebi nedir?
ccc.PNG

ccccc.PNG

Son düzenleme:
Bu sorunun kronik tarafı nedir? Büyük ihtimalle aynı anda bir program veya Windows güncelleme yapmaya başladı. Tek elden kullanılmayınca da hız doğal olarak düştü. CrystalDiskMark sonucunda yazmanın düşük çıkması da bu sebepten.

@MotoruCalinanGaspçı Bana Samsung ve HyperX Fury (Buna da kronik sorunlu diyen var da neyse...) hariç kronik sorunu olmayan SSD modeli söyler misiniz? Gerçekten merak ediyorum acaba kronik soruna bakışınız mı yanlış yoksa bu firmalar kronik sorunlu diskler üretmek için çabalıyorlar mı?

(Gigabyte ve WD Green disklerin yazma hızı gerçekte A400'den daha düşük. Bunu da not düşmek isterim. Ayrıca bu modellerin yeterli sayıda satılmamasından dolayı sorunlu olduğunu iddia eden pek insan yok. Pazartesi günü A400 240GB diskim elime geçecek. Büyük ihtimalle salı günü kullanacağım laptopa montajını yaparım. Kioxia Exceria alacaktım ama alacağım sırada fiyatları artırmışlardı.)

Bu sorunun kronik tarafı nedir? Büyük ihtimalle aynı anda bir program veya Windows güncelleme yapmaya başladı. Tek elden kullanılmayınca da hız doğal olarak düştü. CrystalDiskMark sonucunda yazmanın düşük çıkması da bu sebepten.

@MotoruCalinanGaspçı bana Samsung ve HyperX Fury (buna da kronik sorunlu diyen var da neyse..) hariç kronik sorunu olmayan SSD modeli söyler misiniz? Gerçekten merak ediyorum acaba kronik soruna bakışınız mı yanlış yoksa bu firmalar kronik sorunlu diskler üretmek için çabalıyorlar mı?

(Gigabyte ve WD Green disklerin yazma hızı gerçekte A400'den daha düşük. Bunu da not düşmek isterim. Ayrıca bu modellerin yeterli sayıda satılmamasından dolayı sorunlu olduğunu iddia eden pek insan yok. Pazartesi günü A400 240GB diskim elime geçecek. Büyük ihtimalle salı günü kullanacağım laptopa montajını yaparım. Kioxia exceria alacaktım ama alacağım sırada fiyatları artırmışlardı.)

Gigabyte, WDC Green, Samsung Evo, raxtor. Bunlar sıkıntısız modellerdir.

Geri
Yukarı