Kingston A400 iyi midir?

Bütçe
500
2 yıldan fazla oldu, depolama amaçlı kullanıyorum. Yavaşlama olsun sağlık olsun ilk günkü gibi. Dizüstü bilgisayarda bir süre sistem kurulu olarakta kullandım. Her türlü senaryoda kullanıldı ama giriş seviye bir SSD. Yeni nesil bir SSD almanı öneririm. Alamıyorsan bunu alabilirsin. Yeni moda çıkmış şimdi. Her şeye çöp diyorlar bu zihniyeti de hiç anlamıyorum. Kullanmadıkları yada bilmedikleri ürünlere çöp diyorlar. Zihniyet çöp aslında. :) Alabiliyorsan Samsung almalısın.
Katılıyorum bu da görgü eksikliğiyle alakalı her ürün de çöp değildir yani :D Teşekkür ederim Samsung galiba ssd işinin ehli herkes öneriyor.
Teşekkür ederim arkadaşlar dediğiniz gibi Samsung 870 modelini alacağım fakat 250GB yeterli diye düşündüm fiyatı açısından kredi kartı kullanmak istemem. GTA Online ve COD: Warzone içine atmam gerek ve sistemi tabi. Yeterli midir arkadaşlar görüşleriniz değerli, teşekkür ederim.
Böyle bir ürün varken dönüp bakmam:

İlla 500TL olsun dersen:

Karar verdim hocam Samsung 870 alacağım
Biraz bütçenizi arttırıp A2000 alın tavsiyem.
(M.2 destekliyor ise anakart.)
Malesef hocam Asus H81m-k Intel diye geçiyor.

Son düzenleme:
Katılıyorum bu da görgü eksikliğiyle alakalı her ürün de çöp değildir yani :D Teşekkür ederim Samsung galiba ssd işinin ehli herkes öneriyor.
Teşekkür ederim arkadaşlar dediğiniz gibi Samsung 870 modelini alacağım fakat 250GB yeterli diye düşündüm fiyatı açısından kredi kartı kullanmak istemem. GTA Online ve COD: Warzone içine atmam gerek ve sistemi tabi. Yeterli midir arkadaşlar görüşleriniz değerli, teşekkür ederim.

Karar verdim hocam Samsung 870 alacağım

Malesef hocam Asus H81m-k Intel diye geçiyor.

Warzone 80GB, GTA 50, 50-60'da Win10 tutuyor. Yeter ama fazlasını almaz. Malum SSD'de yüzde 20 kadar boş yer bırakmak önemli. 500 lira ise eğer bütçe 500GB almaya çalışın SSD'yi. Kendimden biliyorum 250GB SSD pişmanlık.

Kingston A400'ün kontrolcüsü giriş seviyesinde fena değil ama NAND yongaları felaket derece kötü. 2D NAND kullanıyor. Katman falan yok yani. Dümdüz 2 boyutlu NAND. Bu NAND türü ısındığı gibi ayrıca verimsizdir. Çok eski bir teknolojidir. 2017 yılından sonra SSD üreticileri artık 2D NAND'ı terk etti. En giriş seviyesi SSD'ler de bile 3D NAND kullanılmaya başlandı. O yüzden A400 çok eski ve kötü bir SSD. Tavsiye etmiyorum. Seagate Barracuda 120, Samsung 870 EVO gibi modellere bakabilirsiniz. Güncel ve orta-üst seviye SSD'ler. :)

Kingston A400'ün kontrolcüsü giriş seviyesinde fena değil ama NAND yongaları felaket derece kötü. 2D NAND kullanıyor. Katman falan yok yani. Dümdüz 2 boyutlu NAND. Bu NAND türü ısındığı gibi ayrıca verimsizdir. Çok eski bir teknolojidir. 2017 yılından sonra SSD üreticileri artık 2D NAND'ı terk etti. En giriş seviyesi SSD'ler de bile 3D NAND kullanılmaya başlandı. O yüzden A400 çok eski ve kötü bir SSD. Tavsiye etmiyorum. Seagate Barracuda 120, Samsung 870 EVO gibi modellere bakabilirsiniz. Güncel ve orta-üst seviye SSD'ler. :)
Teşekkür ederim bro :)
Warzone 80GB, GTA 50, 50-60'da Win10 tutuyor. Yeter ama fazlasını almaz. Malum SSD'de yüzde 20 kadar boş yer bırakmak önemli. 500 lira ise eğer bütçe 500GB almaya çalışın SSD'yi. Kendimden biliyorum 250GB SSD pişmanlık.
teşekkür ederim 500 alacağım içim rahat olsun. 3 ay üzeri taksit yapan firmalar var mı bildiğin hocam nakit harcamak istemiyorum hayat çok pahalı malum :)

Ben amazon'dan aldım 870evo'yu. Hatırladığım kadarıyla vade farksız taksit vardı. Oraya bakın isterseniz. Satıcı da gönderen de amazon.tr olacak ama.

Geri
Yukarı