Kingston CL17 RAM ve Micron CL17 RAM uyumlu olur mu?

Makaleler
15
Değerli forum üyeleri; az önce RAM önerisi almak için bir konu açmıştım. O konudan sonra sonuç olarak Kingston KVR24S17S8/8 model RAM belleği almaya karar verdim ancak yine de aklımdan o soru kaybolmadı. Bilgisayardaki Micron RAM CL17 ve 2400MHz olmasına rağmen 2133MHz olarak ve CL15 olarak bilgisayarımda çalışabiliyor. Bu RAM bellek her şekilde uyumluluk gösterecek midir? Ona göre para biriktirip evimin yakınlarındaki Vatan Bilgisayardan bir tane alacağım.
Bunlar da RAM ile alakalı verilerin olduğu görseller.

Dosya Ekleri

• CPU-Z  2.03.2021 18_52_52.png
    CPU-Z 2.03.2021 18_52_52.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 42
  • CPU-Z  2.03.2021 19_01_45.png
    CPU-Z 2.03.2021 19_01_45.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 44
Her şekilde uyumlu olur mu emin değilim ama sanırsam çip üretisinin farklı olması asıl ECC RAM'ler için önemli idi. Normal kullanıcı için değerler aynı olduğu sürece pek sorun olmayacaktır tahminimce. Technopat'ın 44 çekirdekli ECC server sistem toplama rehberinde de bu sorun başlarına gelmişti hatırladığım kadarıyla.

Kit olarak alınmadığı sürece aynı frekansta çalışmama ihtimalleri var yani yok değil. Ama bellek modellerine kadar her şey aynı olursa sorun çıkarma ihtimali düşecektir. Eğer sorun olursa zaten iade edebilirsiniz.

Demek ki deli gibi para biriktirmek lazım. Eğer uyumsuzluk yapacaksa 1 tane almanın anlamı yok ama iki tane alacak para da yok.
İki ucu çıkmaz sokak.
Arkadaşlar; RAM bellek elime ulaştı ve bilgisayara taktım. Şu an sorunsuz şekilde çalışmakta. Uymayacak diye korktum ancak sorunsuz şekilde uyum sağladı. Ayrıca son iki soru;

Kimi çözdü olarak işaretleyeyim? Adaletli olmak gerek.
2. soru ise RAM monte ettikten sonra yine de format atalım mı?
@Enes3078

Yeni konular

Geri
Yukarı