Kingston Fury Beast RAM çalışmıyor

Negative Sir

Decipat
Makaleler
1
Yer
Birleşik Krallık
Daha fazla  
Meslek
Asker (Teğmen)
Bilgisayara yeni RAM aldım 3200MHz CL16 Kingston Fury Beast ama sisteme takınca çalışmıyor anakartımın markası ve modeli MSI A320M a Pro Max halihazırda HP V6 8 GB RAM var onu takınca çalışıyor ama Kingston RAM'i takınca sistem açılmıyor her iki kanalda sağlam ama Kingston RAM sisteme takılınca bilgisayar açılmıyor.
İşlemci Athlon 3000G.
Anakart MSI A320M-A Pro Max
PSU 300W Hadron.

HP RAM'in MHz değeri nedir?
İnternete bakınca 2666 3000 ya da 3200 RAM'ler gözüküyor V6 adı altında.

HP RAM'i çıkarıp sadece Kingston RAM ile 2 slotta da bilgisayarınızı açmayı denedinizmi.

Eğer denediyseniz CPU Z içinden SPD sekmesindeki V6 RAM'in değerlerini paylaşır mısınız?

Ayrıca Kingston RAM belleğinizin ürün kodunu paylaşırsanız belki değerlerde bir farklılık olduğunda dolayı uyumsuzluk yapmış olabilir.

Eğer RAM belleğinizin kodu KF432C16BB/8 ise resimdeki XMP 3000 değerlerini V6 raminizin XMP 3000 değerleri ile karşılaştırın

1670531672441.png

Bir uyumsuzluk varsa sorun bundan kaynaklı olabilir

Eğer bilgisayarınız RAM'i görmüyorsa RAM hasarlı olabilir.

Son düzenleme:
HP RAM'i çıkarıp sadece Kingston RAM ile 2 slotta da bilgisayarınızı açmayı denedinizmi.

Eğer denediyseniz CPU Z içinden SPD sekmesindeki V6 RAM'in değerlerini paylaşır mısınız?

Ayrıca Kingston RAM belleğinizin ürün kodunu paylaşırsanız belki değerlerde bir farklılık olduğunda dolayı uyumsuzluk yapmış olabilir.

Eğer RAM belleğinizin kodu KF432C16BB/8 ise resimdeki XMP 3000 değerlerini V6 raminizin XMP 3000 değerleri ile karşılaştırın

Eki Görüntüle 1597321

Bir uyumsuzluk varsa sorun bundan kaynaklı olabilir.

Eğer bilgisayarınız RAM'i görmüyorsa RAM hasarlı olabilir.

ram.png

KF432C16BB/8-sp modele sahip RAM'im
HP RAM'i çıkartıp sadece Kingston RAM'i her 2 slota da takıp denedim ve sonuç yine aynı açılmıyor BIOS ekranıda boot ekranıda gelmiyor. Sonra HP RAM ile bilgisayarı açtım ve A320 anakartta manuel şekilde voltaj arttırma olmadığından bende Memory try it yazan yerden CL değerlerini 16-18-18 yaptım ve CL değiştirerek 1.36v yaptım HP RAM de bu değerleri destekliyor Kingston RAM de ama yine sonuç aynı görüntü gelmedi

(Şu anda sistemde XMP açık ve 3200MHz frekansta çalışıyor, 3000MHz temel frekansım)

BIOS sıfırlandığı halde olmuyorsa RAM arızalı olabilir ya da anakart desteği ile ilgili bir durum olabilir.
Anakart BIOS sürümü son sürümde mi acaba?

Şöyle bir durum da var. Bazı RAM'ler AMD destekli bazı RAM'ler Intel destekli olabiliyor. Eskiden vardı böyle bir durum, şimdi de var mı bilmiyorum. Bunu da göz önünde bulundurun derim.

BIOS sıfırlandığı halde olmuyorsa RAM arızalı olabilir ya da anakart desteği ile ilgili bir durum olabilir.
Anakart BIOS sürümü son sürümde mi acaba?

Şöyle bir durum da var. Bazı RAM'ler AMD destekli bazı RAM'ler Intel destekli olabiliyor. Eskiden vardı böyle bir durum, şimdi de var mı bilmiyorum. Bunu da göz önünde bulundurun derim.

Evet anakartımın sürümü 7C52v2C ve 2022-07-25 tarihine ait bu da en güncel sürümü.

Geri
Yukarı