Kingston Fury Beast RAM' sahte mi?

lAwaken

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 Mayıs'ta Trendyol'dan Kingston Fury Beast KF432C16BB1 DDR4 CL16 3200 MHz 1x16 olacak şekilde aynı mağazadan iki tane aldım. Ürün geldi, etiket üzerinde model adı KF432C16BB1 olması gerekirken KF432C16BB şeklinde yazılıydı burada bayağı şüphelendim. Sonrasında CPU-Z uygulamasında ürünü kontrol ettim ve DRAM manuf ve part number yazmıyordu. CL değerlerine gelir isek Kingston'un kendi sitesinde ürün için yazdığı değerlerden daha farklı değerler yazıyordu.

Ürün ise o kadar yumuşak bir kaptaydı ki üstündeki ambalaj el ile yapıştırılmış gibiydi resmen. Üstüne tamamen yapışmamış ve yanlarda bayağı boşluk vardı ve yamuk yapıştırılmıştı. Arkadaşlar daha önce birçok RAM kutusu açtım, o RAM'ı kutudan çıkarmak için kendinizi yırtarsınız normalde fakat bu elimi atmamla beraber inanılmaz boşluklu ve amblajı çıkarmadan bile alınabiliyordu. Soğutma bloğu üstüne tam oturmamış bile diyebilirim. Elimde orijinal başka Kingston markalı RAM'lerde var ve onların tüm bilgileri CPU-Z'de gözüküyor. İade işlemlerini başlattım ve ürünü gönderdim. Hem sizi uyarmak hem de bende emin olmak için buraya yazıyorum, görüşlerinizi bekliyorum. Fotoğrafları 4MB'dan yüksek diye ekleyemedim, ne yapacağımı söyleyebilirseniz bu durumda fotoğrafları da ekleyeceğim.

Fotoğrafları PNG formatından JPG formatına dönüştür paint ile.

Soruna gelecek olursak CPU-Z de bazen bunlar yazmayabilir.

Hocam, daha önce bir YouTuber'imiz bu konu hakkında video çekmişti ve o RAM'de de DRAM manuf ve part number yazmıyordu bu yüzden şüphelendim. Elimde olan RAM'lerin hepsinde bu değerler yazıyor. Fotoğrafları da birazdan ekleyeceğim, sağ olun.

Hocam, daha önce bir YouTuber'imiz bu konu hakkında video çekmişti ve o RAM'de de DRAM manuf ve part number yazmıyordu bu yüzden şüphelendim. Elimde olan RAM'lerin hepsinde bu değerler yazıyor. Fotoğrafları da birazdan ekleyeceğim, sağ olun.

CPU-Z'yi salla. Bu rehbere göre görüntüleri yolla bana bakalım bi.

CPU-Z'yi salla. Bu rehbere göre görüntüleri yolla bana bakalım bir.

Hocam, maalesef ki iade işlemini başlatıp verdim kusura bakmayın. Fotoğrafları şimdi atıyorum.
Değerlerde de sonda olan değil baştakiler default olanlar Kingston'un sayfasında daha farklı görünüyor. Şimdi yanlış veya doğru yaptığıma bakabiliriz. Yanlışsa iptal edeceğim fakat dediğim gibi diğer satıcıların sattıkları ürün fotoğraflarında model numarası da doğru yazıyor fakat benim aldığım da sonunda 1 yok gibi gibi bazı daha farklı şüphelendiğim noktalarda var.

Dosya Ekleri

• ram1.jpeg
    ram1.jpeg
    106,1 KB · Görüntüleme: 39
  • ram2.jpeg
    ram2.jpeg
    120,6 KB · Görüntüleme: 35
  • ram3.jpeg
    ram3.jpeg
    145,8 KB · Görüntüleme: 31
  • ram4.jpeg
    ram4.jpeg
    177,8 KB · Görüntüleme: 33
Hocam, maalesef ki iade işlemini başlatıp verdim kusura bakmayın. Fotoğrafları şimdi atıyorum.
Değerlerde de sonda olan değil baştakiler default olanlar Kingston'un sayfasında daha farklı görünüyor. Şimdi yanlış veya doğru yaptığıma bakabiliriz. Yanlışsa iptal edeceğim fakat dediğim gibi diğer satıcıların sattıkları ürün fotoğraflarında model numarası da doğru yazıyor fakat benim aldığım da sonunda 1 yok gibi gibi bazı daha farklı şüphelendiğim noktalarda var.
Attığım rehber üzerinden paylaşım yaparsanız daha iyi olur.

Hocam aynı RAM'i 15-20 gün önce ben Amazondan satın aldım. Satıcı da Amazon. 2x8 şekilde aldım. İsterseniz benim CPU-Z ile karşılaştırın. Benim ki orijinaldir herhalde :D Part Number olmayınca sanırsam sahte oluyordu.

1683552894395.png
1683552904485.png

Hocam aynı RAM'i 15-20 gün önce ben Amazon'dan satın aldım. Satıcı da Amazon. 2x8 şekilde aldım. İsterseniz benim CPU-Z ile karşılaştırın. Benimki orijinaldir herhalde :D part number olmayınca sanırsam sahte oluyordu.

Eki Görüntüle 1771338Eki Görüntüle 1771339

Hocam, benimki 2x16 fakat her RAM'ın DRAM manuf ve part number ayarları gözüküyor benim kıllanmamın nedeni de buydu korkuttu. Aynı şekilde ambalaj üstündeki model numarasıda eksikti.

Attığım rehber üzerinden paylaşım yaparsanız daha iyi olur.

Hocam, dediğinizi anladım fakat RAM'ı hali hazır da kargoya verdim bu yüzden thaiphoon üzerinde deneyemiyorum şu an fakat dediğim gibi CPU-Z değerlerini paylaştım oradan da bakarak bana yardımcı olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı