Kingston Fury Beast RAM' sahte mi?

Hocam, benimki 2x16 fakat her RAM'ın DRAM manuf ve part number ayarları gözüküyor benim kıllanmamın nedeni de buydu korkuttu. Aynı şekilde ambalaj üstündeki model numarasıda eksikti.

Hocam, dediğinizi anladım fakat RAM'ı hali hazır da kargoya verdim bu yüzden thaiphoon üzerinde deneyemiyorum şu an fakat dediğim gibi CPU-Z değerlerini paylaştım oradan da bakarak bana yardımcı olabilir misiniz?
Kargoya verdiyseniz yapacak bir şey yok.

Hocam selam. Bu siteden bakar mısınız? CPU-Z üzerinden aratınca bulamadı ama kutunun üstünde ki numarayı girince buldu benimki.

Hocam, model numarası yazarak burada ki 2.kısımdan modeli bulabiliyorum fakat bana satılan model ile sonuçta bunun model numarası farklı. Sitede ben sonu 1 ile biteni satın aldım demek istiyorum yani. Part number zaten bende CPU-Z kısmında yazmıyor fakat direkt model numarası girince zaten model adı olduğundan giriyor zaten bununla doğrulamak zor. Diğer birinci kısımla ilgili ise hiçbir şey ile oradan bir sonuç alamadım. Paylaştığım fotoğrafın en alt kısmında ambalajda bir numara yazıyor onu internete yazdığımda ise işin ilginç tarafı 1x16 GB(benim aldığım) o değil de 1x8GB ambalajı çıkıyor daha da şüphelendim. System device kısmına ne tür bir numara yazılmalı? Bir sonuç alamadığım için kusura bakmayın sormak istedim.

Hocam, model numarası yazarak burada ki 2.kısımdan modeli bulabiliyorum fakat bana satılan model ile sonuçta bunun model numarası farklı. Sitede ben sonu 1 ile biteni satın aldım demek istiyorum yani. Part number zaten bende CPU-Z kısmında yazmıyor fakat direkt model numarası girince zaten model adı olduğundan giriyor zaten bununla doğrulamak zor. Diğer birinci kısımla ilgili ise hiçbir şey ile oradan bir sonuç alamadım. Paylaştığım fotoğrafın en alt kısmında ambalajda bir numara yazıyor onu internete yazdığımda ise işin ilginç tarafı 1x16 GB(benim aldığım) o değil de 1x8GB ambalajı çıkıyor daha da şüphelendim. System device kısmına ne tür bir numara yazılmalı? Bir sonuç alamadığım için kusura bakmayın sormak istedim.
Emin olun hocam benim de bir fikrim yok. Bende başka konudan görüp attım.

@AYDNd hocam bakabilir misiniz arkadaşa?

Kingston RAM Arama - Kingston Technology sitesine girerek aşağıdaki videodaki gibi sorgulama yapınız. Ürün bulunamıyor ise eski veya üretim no ile ilgili sıkıntı olup olmadığını iletişim kısmından belirtiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, maalesef ki iade işlemini başlatıp verdim kusura bakmayın. Fotoğrafları şimdi atıyorum.
Değerlerde de sonda olan değil baştakiler default olanlar Kingston'un sayfasında daha farklı görünüyor. Şimdi yanlış veya doğru yaptığıma bakabiliriz. Yanlışsa iptal edeceğim fakat dediğim gibi diğer satıcıların sattıkları ürün fotoğraflarında model numarası da doğru yazıyor fakat benim aldığım da sonunda 1 yok gibi gibi bazı daha farklı şüphelendiğim noktalarda var.

Sorgulama sonucunda ürün doğru çıkıyor.

Hocam aynı RAM'i 15-20 gün önce ben Amazon'dan satın aldım. Satıcı da Amazon. 2x8 şekilde aldım. İsterseniz benim CPU-Z ile karşılaştırın. Benimki orijinaldir herhalde :D part number olmayınca sanırsam sahte oluyordu.

Eki Görüntüle 1771338Eki Görüntüle 1771339

Bu numarayı bulamadım ya RAM'ın görüntüsünü atın ya da iletişimden Kingston'dan bilgi isteyin. Ya RAM'ın küfür değildir ban atmayın. 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin olun hocam benim de bir fikrim yok. Bende başka konudan görüp attım.

@AYDNd hocam bakabilir misiniz arkadaşa?

Kingston RAM Arama - Kingston Technology sitesine girerek aşağıdaki videodaki gibi sorgulama yapınız. Ürün bulunamıyor ise eski veya üretim no ile ilgili sıkıntı olup olmadığını iletişim kısmından belirtiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu numarayı bulamadım ya RAM'ın görüntüsünü atın ya da iletişimden Kingston'dan bilgi isteyin. Ya RAM'ın küfür değildir ban atmayın. 🤣

Hocalarım, ikinizede çok teşekkür ederim değerli vaktinizi bana ayırdığınız için. Bir daha ki sefere tamamen anlattığınız gibi kontrol edeceğim. Şu an da aldığım üründen bayağı bir kıl aldığım için aynı gününde kargoya verdim. Bu yüzden daha detaylı bakamıyoruz fakat aldığım ürün tarafından içimde bir şey kalmasından iyidir. İade edilecektir param diye düşünüyorum. Tekrardan sağ olun.

Hocalarım, ikinizede çok teşekkür ederim değerli vaktinizi bana ayırdığınız için. Bir daha ki sefere tamamen anlattığınız gibi kontrol edeceğim. Şu an da aldığım üründen bayağı bir kıl aldığım için aynı gününde kargoya verdim. Bu yüzden daha detaylı bakamıyoruz fakat aldığım ürün tarafından içimde bir şey kalmasından iyidir. İade edilecektir param diye düşünüyorum. Tekrardan sağ olun.
Önerim güvenli yerlerden almanız. Ben 1 kere N11'den alışveriş yaptım ve bir daha asla yapmam. 2. el ürün gönderdiler. Amazon,Hepsiburada gibi yerleri tercih edin.

Bu numarayı bulamadım ya Ram'ın görüntüsünü atın ya da iletişimden Kingston'dan bilgi isteyin.Ya Ram'ın küfür değildir ban atmayın. 🤣
Hocam ben diğer konuda yazmıştım. Burada ki ile bulunmadı ama kutunun üstünde yazanı girdim sorun yok.

Önerim güvenli yerlerden almanız. Ben 1 kere N11'den alışveriş yaptım ve bir daha asla yapmam. 2. el ürün gönderdiler. Amazon, Hepsiburada gibi yerleri tercih edin.

Hocam ben diğer konuda yazmıştım. Burada ki ile bulunmadı ama kutunun üstünde yazanı girdim sorun yok.

Hocam, inanın her yerde sıkıntı var. Ben zaten N11'den yapmamaya yeminliyim genelde Hepsiburada ve Trendyol kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamamıştım ikisinde sadece şu an bu RAM dolayısıyla Trendyol'da sıkıntı oldu. Direkt kendilerinin sattığı ürünleri tercih edeceğim bundan sonra veya direkt büyük teknoloji mağazalarının. Küçük satıcılara gerçekten hiç güven olmuyor.

Önerim güvenli yerlerden almanız. Ben 1 kere N11'den alışveriş yaptım ve bir daha asla yapmam. 2. el ürün gönderdiler. Amazon,Hepsiburada gibi yerleri tercih edin.

Umarım iade işlemi sorunsuz gerçekleşir ve bir daha buraya yazmama gerek kalmaz :D , yeniden sağolun hocam iyi akşamlar.

Hocam, inanın her yerde sıkıntı var. Ben zaten N11'den yapmamaya yeminliyim genelde Hepsiburada ve Trendyol kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamamıştım ikisinde sadece şu an bu RAM dolayısıyla Trendyol'da sıkıntı oldu. Direkt kendilerinin sattığı ürünleri tercih edeceğim bundan sonra veya direkt büyük teknoloji mağazalarının. Küçük satıcılara gerçekten hiç güven olmuyor.
Dediğiniz gibi gerçekten. Geçenlerde Teknobiyotik de sahta ssd satmış yani hepsinde var. Ben biraz daha fazla verdim Amazondan aldım dediğim gibi. En azından içim rahat her konuda.

Dediğiniz gibi gerçekten. Geçenlerde Teknobiyotik de sahta SSD satmış yani hepsinde var. Ben biraz daha fazla verdim Amazon'dan aldım dediğim gibi. En azından içim rahat her konuda.

Daha önce dilim yandı, şu an da bir RAM'den dolayı strese girdik hadi hayırlısı. Gerçekten çok dikkatli olmak gerekiyor. Umarım her şey sorunsuz bir şekilde ilerler ve iade yapılır. Her şeyin en ucuzunu bulup da atlamamak gerekiyor. Zaten önemli olan insanın içinin rahatlığı. İçim rahat etmedikçe onu bilgisayarıma takıp kullanamam ki, para da bize yukarıdan sepetle düşmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı