Kingston Fury Beats RGB 16 GB (2x8) DDR5 6000 MHz CL36 15.1 GB olarak gözüküyor

447080

Decapat
Bu normal midir? XMP açık sadece.

Desktop Screenshot 2023.05.02 - 16.48.04.43.png

Aslinda bir problem yok ancak neden o kadar fazla donanima bellek ayrilmis (0.9 GB) o garip geldi. Herhangi bir msconfig ayari yaptiniz mi? Yaptiysaniz geri alin. Genelde 0.1-0.4 GB arasi donanima bellek ayriliyor cunku. Sorun degil ama sadece garip.

Birkaç servisi durdurdum ve işlemci sayısını en yükseğe çektim.
MSConfig uzerinden yaptiginiz ayarlari varsayilana cevirin ve bilgisayari yeniden baslatin. Daha sonra tekrar "Bellek" kismina girip fotograf atin.

Çok normal hocam, yuvarlayıp yazıyorlar.
Olayin yuvarlamakla en ufaktan alakasi yok. Yanlis bilgi vermeyin. 16 GB zaten yuvarlanmis hali olarak yaziliyor. Asil boyut 16.384 MB'ye esit. 1 GB = 1024 MB

31AFD71D-3C6F-4FE8-AD8E-B6168B8FE781.jpeg

Konu sahibinin 16 GB yerine 15.1 kullanabiliyor olmasinin sebebi geriye kalan 0.9 GB'nin donanima ayrilmis olmasi. Ve konu sahibinin sorusu da burada basliyor: "Neden bu kadar buyuk bir kisim donanima ayrilmis?" Cunku genelde sisteme 0.1 GB ile 0.4 GB arasinda ayrilir. Daha asagisi ve daha ustu de olabiliyor pek tabii ama genelde daha fazla olma sebebi, sistemi kullanan kisinin yaptigi yanlis ayarlardan kaynakli.

MSConfig uzerinden yaptiginiz ayarlari varsayilana cevirin ve bilgisayari yeniden baslatin. Daha sonra tekrar "bellek" kismina girip fotograf atin.

Olayin yuvarlamakla en ufaktan alakasi yok. Yanlış bilgi vermeyin. 16 GB zaten yuvarlanmis hali olarak yaziliyor. Asil boyut 16.384 MB'ye esit. 1 GB = 1024 MB.

Eki Görüntüle 1763527

Konu sahibinin 16 GB yerine 15.1 kullanabiliyor olmasinin sebebi geriye kalan 0.9 GB'nin donanima ayrilmis olmasi. Ve konu sahibinin sorusu da burada basliyor: "neden bu kadar buyuk bir kisim donanima ayrilmis?" cunku genelde sisteme 0.1 GB ile 0.4 GB arasinda ayrilir. Daha asagisi ve daha ustu de olabiliyor pek tabii ama genelde daha fazla olma sebebi, sistemi kullanan kisinin yaptigi yanlış ayarlardan kaynakli.

Yaptım ama bir şey değişmedi.

@BerkayZ87

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı