Kingston HyperX 8GB DDR3-2400 MHz RAM Nerede Bulunur?

Ömer Dilber

Hectopat
Daha fazla  
1500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat 1500 TL'lik her şey dahil 2000 TL'ye varacak olan PC toplayacağım. Ancak Kingston HyperX Beast 8GB DDR3-2400Mhz C11 Bellek RAM'i bulamıyorum. Aradım her yerde ancak bir türlü bulamadım. Stoklar tükenmiş ne yapmam lazım? Bu RAM'e eşdeğer bir RAM alabilir miyim? Bu sisteme uygun ya da siz bulursanız bana atabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim eğer APU değilse sistemin MHZ yerine CL değerine yatırım yap daha hızlı olacaktır. Yok APU ise kingston'dan başka RAM markalarına bakman gerekecek(ne hikmetse bir anda stoklar bitti)

Ben de APU toplamayı düşünüyordum fakat sistemin genel olarak performansı çok askıda geliyordu bana. Yani neredeyse çoğu oyunu orta ayarlarda oynanabilir(30fps) limitin sınırında oynayabiliyorsun. Bu arada X4 860k'nın fiyatının düşmesi ile bir de Sapphire RX 460 2GB modeli piyasaya girince çok mantıklı bir seçim olacağını düşündüm. Yeni topladım. 2-3 saattir test ediyorum. APU toplasam hemen hemen aynı fiyata gelecekti ama bu sistem LoL'de en yüksek ayarlarda 200 üzeri BnS'de en yüksek ayarlarda 60 üzeri FPS alıyor. En ufak takılma yok. Ayrıca arkadaşın da söylediği gibi Mhz derdin olmadığı için CL değerleri düşük ramler kullanarak daha yüksek performans alabiliyorsun bu şekilde. Sistem imzada yazıyor. Benim elimde bazı parçalar önceden olduğu için(Monitör-SSD) onları kafana göre farklı tercih edebilirsin. Genel olarak bu ayarda bir sistemin 1500TL'den fazla tutacağını sanmam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı