Kingston HyperX Fury 120 GB SSD Nasıldır

Laptobumda 500 GB HDD var ben de bunun yanına Kingston HyperX Fury 120 GB alacağım. Sizce bu SSD iyi midir? LOL'de lobiye girerken yavaşlamalar oluyor, oyundayken ALT+Tab'a atıp program açarken yavaş açılıyor ve donuyor vb. gibi sorunlar çözülür mü?
Sorununuz çözülecektir. İyi bir markadır. Bilgisayarınızın hızlanması için işletim sisteminizi SSD üzerine kurmanız gerekecek.

Windows u SSD ye oyunları HDD ye kurmaayı düşünüyorum fakat mesela LoL oynarken lobiye yavaş mı girer çünkü oyunu HDD ye kurduğum için?
Yavaş girecektir. Küçük boyutlu oyunları SSD'ye de kurabilirsin. Yavaşlama şöyle olmayacaktır, oyuna geçiş yaparken daha hızlı geçiş yapacaksın oyundan alt+tab yaparken. Oyun içi bekleme sıkıntısı da gidecektir ama oyun içi daha hızlı olsun istiyorum dersen LoL'ü SSD'ye kur. 126 GB'lik SSD'nin işletim sistemiyle beraber 45 GB civari kullanmış olursun. Sürekli oynayacağın bir oyun olduğunu düşünüyorum LoL'ün. SSD'ye kur zaten pek bir alan kaplamayacaktır. 81 GB gerisini de bırakırsın SSD'nin sonraya. Yüksek boyutlu oyunlar HDD'de kalsın.

Son düzenleme:
HyperX Fury iyi bir modeldir. Alınabilir.

Windows'u SSD'ye oyunları HDD'ye kurmayı düşünüyorum fakat mesela LoL oynarken lobiye yavaş mı girer çünkü oyunu HDD'ye kurduğum için?
Evet, oyunları HDD'ye kurduğunuz için yine aynı sorunu yaşama ihtimaliniz var. Yani sadece işletim sistemini SSD'ye kurmak her zaman yetmez.

Ben bütün yazılımlarımı, oyunlarımı SSD'ye; dosyalarımı HDD'ye depoluyorum.

Evet, uygulamanın başlangıç süresi, sistem bileşenlerinin ve gerekli sürücülerin hazır hale getirilmesi HDD'ye oranla çok büyük bir farkla hızlanır. Fakat oyun içi yüklemeler HDD hızında olur. Ancak doğru olan da Windows'un SSD'ye kurulması, oyunların HDD'ye kurulmasıdır.
O zaman 120 GB SSD almak mı yoksa 480 lik almak mı ? 500 GB HDD var bende zaten 7200RPM.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı