Kingston HyperX Fury 8 GB 2133MHz CL14 DDR4 Uyumlu RAM Önerisi

Bütçe
500

Julimezar

Centipat
Daha fazla  
Anakart
MSI H110M PRO-VD
İşlemci
INTEL I3-6100
Selam, bilgisayarımın özelliklerini aşağıya ekliyorum. Bu sisteme 8 GB'lık bir RAM daha eklemek performansı arttırır mı yoksa gereksiz bir harcama mı olur? Eğer mantıklıysa aşağıdaki RAM ve Anakartımla uyumlu olacak mümkün olduğunca ucuz fiyatlı önerilerinizi bekliyorum. En çok hangi özelliklerine dikkat etmeliyim bilmiyorum.

RAM tam modeli: HX421C14FB/8 Kingston Parça Arama - Kingston Technology
Anakart: Specification H110M PRO-VD
Ekran kartı: ASUS GTX 950

Yok hocam zararı olmaz. Yavaştan 16GB'a geçebilirsiniz. Ama CL14 ram bulamadım maalesef. CL değeri önemli aynı olması lazım. MHz ise yüksek alabilirsiniz fark etmez. Mesela 2400MHz RAM'iniz var. 3200MHz alırsanız 2400MHz çalışır ikisi de.

Yok hocam zararı olmaz. Yavaştan 16GB'a geçebilirsiniz. Ama CL14 ram bulamadım maalesef. CL değeri önemli aynı olması lazım. MHz ise yüksek alabilirsiniz fark etmez. Mesela 2400MHz RAM'iniz var. 3200MHz alırsanız 2400MHz çalışır ikisi de.
Tam olarak aynı mı olması gerek hocam? Ben de en yakın 15 bulabilmiştim. Mhz olayı gibi 15 çalışıyorsa sorun olmaz da çalışmamak gibi sonuçlar verebilir mi?

Tam olarak aynı mı olması gerek hocam? Ben de en yakın 15 bulabilmiştim. Mhz olayı gibi 15 çalışıyorsa sorun olmaz da çalışmamak gibi sonuçlar verebilir mi?
CL değeri aynı olması gerekli. Onun dışında çalışacağını sanmam. Çalışsa bile sürekli hata alırsın, bilgisayarın drop yer. Bende 8GB CL17 2400MHz kullanıyordum. Baktığımda 700TL'den başladığını gördüm 8GB modellerin. Ona o parayı vereceğime giderim 2x8 3200MHz alırım dedim ve öyle yaptım. Kendi RAM'imi de 1 günde sattım. Yani dediğimi yapabilirsin. Alıcı hemen çıkabilir piyasada olmadığı için. Alırken de pisayada çok olan ürünlere bak. Kingston, Corsair gibi. İleride bir şey olur yenisini almak istediğinde aynısını bulursun.

Geri
Yukarı