Kingston HyperX vs Corsair Vengeance Pro vs XPG Spectrix D50 vs D60

Kulspruta

Hectopat
Selam arkadaşlar,
4 RAM arasında kaldım. 3600 MHz, RGB 1000 TL civarı seçeneklerim bunlar. Sistemim B450 Tomahawk Max, 5600X işlemci olacak.
Aralarında CL değeri en düşük olan Kingston, ilk bakışta en mantıklısı o gibi duruyor, çiplerini vs. tam bilmiyorum. OC belki deneyebilirim fakat standart performansları daha önemli şu an için.
Desteğiniz için teşekkürler.

1) XPG Spectrix D50 3600 MHz - CL 18
Fiyat: 975 TL

2) Kingston HyperX Fury RGB 3600 MHz - CL 17
Fiyat: 1000 TL

3) Corsair Vengeance RGB Pro 3600 MHz - CL18
Fiyat: 1040 TL

4) XPG Spectrix D60G 3600 MHz - CL18
Fiyat: 1050 TL

Kingston olanın 3200Mhz CL16 versiyonunu kullanıyorum. Güzel ama çipler kötüymüş sanırım.

Vermiş olduğum linkten almak istediğin RAM'lerin anakartının QVL listesinde olup olmadığını kontrol etmeni öneririm önce.

Vermiş olduğum linkten almak istediğin RAM'lerin anakartının QVL listesinde olup olmadığını kontrol etmeni öneririm önce.

Hocam teşekkürler link için, kodlarıyla arattım ama hiçbiri çıkmadı listede, ben hatalı aramadıysam bu 4 ram de uyumlu olmaz anlamına mı gelir ?

Hocam teşekkürler link için, kodlarıyla arattım ama hiçbiri çıkmadı listede, ben hatalı aramadıysam bu 4 ram de uyumlu olmaz anlamına mı gelir ?
hayır. qvl listesinmde değilse, üretici firmanın o ramleri senin anakartında test etmediği anlamına gelir. bu listede olması kafanın ekstra rahat etmesi üretici tarafından test edilip onaylanmış olması demek

hayır. qvl listesinmde değilse, üretici firmanın o ramleri senin anakartında test etmediği anlamına gelir. bu listede olması kafanın ekstra rahat etmesi üretici tarafından test edilip onaylanmış olması demek
Hocam şimdi farkettim, sizin attığınız önceki nesil tomahawk için, bendeki versiyon tomahawk max.
Tomahawk max uyumluluk listesinde hyperx mevcut sadece, sanırım o mantıklı olacak o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı