Kingston KC3000 hasarlı mı?

archmeister

Hectopat
Daha fazla  
Kingston KC3000 satın aldım, siparişi Amazon'dan verdim, kargoyla teslim edildi. Ürünü kontrol ederken bir şey fark ettim. SSD'nin üstündeki alüminyum ısı dağıtıcısının tam ortasında bir çizgi var ve bu noktada hafif bir eğrilik var. Ortadan bükülmüş, hafif kırılmış gibi duruyor. Fotoğraflardan ve renk farkından bunu görebilirsiniz.

Normal bir durum mudur, yoksa kusurlu bir ürün mü bunu öğrenmek istiyorum. Kutuyu açmadım, ürün kusurluysa iade edeceğim, desteklerinizi bekliyorum.

unnamed (2).jpg

unnamed.jpg

Görselde bir sorun yok. İncecik bir ısı dağıtma bloğu o bileşenlere göre şekil verilmiş de olabilir hafif esnemiş de. Benim kullandığım da o şekilde. Piyasada sahtesi çok, satıcı güvenilirdiyse aç gitsin.

Bükülmüş kısmı tam olarak göremiyorum. Etiket olmasın o? M2.SSD'ler zaten ince PCB yapısından dolayı esnerler. Kırılmadığı takdirde sorun yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda bir sahte SSD örneği var mesela. Gen4 destekli anakart kullanmıyorsan hız bakımından da test etmen zor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda bir sahte SSD örneği var mesela. Gen4 destekli anakart kullanmıyorsan hız bakımından da test etmen zor.

Satıcı Amazon, ürünün sahte olduğunu zannetmiyorum. Yeni SSD'nin kurulumunu 2 hafta sonra yapacağım. Kutuyu açtıktan sonra ne olduğunu daha net anlarım. İlgilenen herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı