Kingston KC600 512 GB 600 TL!

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aslında genel olarak bir çok ssd de fiyat düşüşü olmuş. Şimdi arkadaşların yazılarını okuyunca akakceye baktımda. 571 TL'ye kadar bilinmedik markalarda 512 gb ssd zaten var :)

Arkadaşlar aslında genel olarak birçok SSD de fiyat düşüşü olmuş. Şimdi arkadaşların yazılarını okuyunca Akakçe'ye baktımda. 571 TL'ye kadar bilinmedik markalarda 512 GB SSD zaten var :)

Doğrudur ama burada atlanmaması gereken konu Kingston KC600 sıradan SSD'lerden değil. DRAM özelliği olan sağlam bir SSD. DRAM özelliği olan SSD fiyatlarına baktığımızda 1000-1200 TL bandında. (SanDisk 3D NAND, Crucial MX500, Samsung 870 EVO, WD Blue 3D NAND gibi...)

Doğrudur ama burada atlanmaması gereken konu Kingston KC600 sıradan SSD'lerden değil. DRAM özelliği olan sağlam bir SSD. DRAM özelliği olan SSD fiyatlarına baktığımızda 1000-1200 TL bandında. (SanDisk 3D NAND, Crucial MX500, Samsung 870 EVO, WD Blue 3D NAND gibi...)
O konuda zaten hemfikiriz :D dandik bir ssd aldığımızı düşünsek bu kadar tereddüt edermiydik :)

Söylediklerin browserin cachesi ile alakalı. Sayfayı yenilediğinde satıcı kim baktın mı? Sen sayfayı yenileyince diğer satıcı ürünü karşına gelip, yüksek fiyat çıkıyor. 1449 TL'ye satan Elmacı firması. Bu eleman değil :)

Zaten son 1 tane stok görünüyor n11de. 1 tane ürünün fiyatıyla oynasa ne olur oynamasa ne olur.
Söylediklerimin cache ile alakası yok, cache ile alakası olsaydı olmayan stoğu varmış gibi gösteriyor olması gerekirdi. Böyle bir şey olmadı çünkü bu satıcıda stok sürekli günceldi(3, 2, 1 şeklinde düşüşü gördüm). Fiyatın 600TL'lerden 1400TL'lere artması da yukarıda yazdığım gibi stok ile alakalı yalnız eksik yazdığım şey dediğiniz gibi farklı satıcıya geçtiği için onun fiyatı ile güncellenmiş olması. Şaşırtan 1500TL'yi görmek oldu aslında(1400TL'den farklı olarak).

@FalconBey orijinalse garanti konusu daha az endişelendirir çünkü 2 sene garantisi olmak durumunda fatura kesiyorsa, değil mi? Faturalarınızı da kontrol edin.

Biraz önce 1TB olan modelini 1295 liraya İzoly/Hepsiburada üzerinden satın aldım.

Lanet olası Nays uygulaması sorun çıkarmasaydı bunun 129 lirası geri iade edilecekti(%10 indirim kampanyası). Ancak sıkıntı çıkardığı için 1166 liraya alma şansını kaybetmiş oldum.

Aslında hayalimde KC3000 veya Fury Renegade ikilisinden birisinin 1 TB modelini, gücüm yetmezse 500/512 GB olanını almak vardı. Elimde olan 500 GB A2000 modeli de depolama yapacaktım. Sonradan bunun biraz lükse kaçtığını düşündüm. Aslında gerçekten güzel, sağlam ve gayet iyi performans veren bir model olan A2000 sistem diski olarak kalsa ve indirimle uygun fiyatlı depolama diski alsam diye düşündüm. Zaten oyun veya video depolama ağırlıklı kullanımı öngörmüştüm. O yüzden SATA olması hatta DRAM içermemesi de sorun değildi. O yüzden 860 EVO ve 870 EVO arası bir kalitede olduğunu öngördüğüm KC600 1TB modelini(512 GB KC3000 ile aynı fiyattan) aldım. Anakarttaki gen 4 yuva biraz daha boş kalsın bakalım. Gelecekte doldururum.

Bahsettiğim web cache değil. Veritabanı odaklı memcache, varnish v.b cachelerdeki oluşabilecek droplar ve bu doğrultuda web veya mobil arayüzünün dropsuzu karşınıza çıkarması. Ben yazılımcı olarak bunları fark ettim zaten ama yine siz daha iyisini bilirsiniz 😅

Bahsettiğim web cache değil. Veritabanı odaklı memcache, varnish v.b cachelerdeki oluşabilecek droplar ve bu doğrultuda web veya mobil arayüzünün dropsuzu karşınıza çıkarması. Ben yazılımcı olarak bunları fark ettim zaten ama yine siz daha iyisini bilirsiniz 😅
Yukarıda browser cache'i denmiş ben de onunla alakalı olmadığını bahsettim, şimdi farklı şeyler diyorsun. Birini seç oradan devam et bence, bahsettiklerin de destekli olursa gerçekle alakası var mı daha rahat anlaşılır. Şimdi herkes yazılımcı, sana da hayırlı olsun.

Yukarıda browser cache'i denmiş ben de onunla alakalı olmadığını bahsettim, şimdi farklı şeyler diyorsun. Birini seç oradan devam et bence, bahsettiklerin de destekli olursa gerçekle alakası var mı daha rahat anlaşılır. Şimdi herkes yazılımcı, sana da hayırlı olsun.
Asla aksini iddia etmiyorum :) ilkinde fikrimi, sonrasında ise gördüklerimi yazdım. Browser cache olduğunu düşünüyordum. Veri bağlantılarını incelediğimde XMLHttpRequest bağlantısındaki get methodunu görünce zaten güncel gördüğümü yazdım.

Browser cache yazımı değiştirme yetkim yok çünkü süresi geçince mesajınızı değiştiremiyorsunuz.

1670443255205.png

Geri
Yukarı