Kingston RAM'in Orijinal Olup Olmadığını Doğrulama

emrecz

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar Technopat. Resimlerde belirttiğim RAM'i bugün aldım fakat OEM ürünü olmasından korkuyorum. Orijinal ürün kullanmaya çalışıyorum. Bu ürünün Kingston'un sitesinde belirtilen şekilde hayalet teknolojisini içerip içermediğini anlayamadım. Başka bir yolla ürünü kontrol etmemin imkanı var mı? Hafif kameraya doğru dik tuttuğum resimde sanki hayalet teknolojisine uyuyor gibi ama bilemedim, danışmak daha doğru olur diye düşündüm.

WhatsApp Image 2019-10-21 at 20.44.57 (2).jpeg

WhatsApp Image 2019-10-21 at 20.44.57 (1).jpeg

WhatsApp Image 2019-10-21 at 20.44.57.jpeg

Orijinalinin köşeleri mor oluyor diye biliyorum.
bir de model numaralarını eşleştirin.
RAM'in köşelerinde morluk göremedim fakat hayalet teknolojisi olarak adlandırılan kısımda RAM'i hafif eğince bir tarafın mor bir tarafın turkuaz rengi olduğu belli oluyor eğer kastettiğiniz buysa.
CPUZ yükleyin. Çip üreticisini direk söyler.
Eğer ürünün orjinal olup olmadığını ürünü açmadan teyit edersem iadesi de daha kolay olur diye düşündüm, en son çare CPU-Z olacak gibi. Teşekkür ederim.
Edit: Ürün bilgisayarda çalışmadı bozuk çıktı, iade ettim. Konu kapanabilir, teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı