Kingston SA400240G SSD sağlığı

F diskinin adını oyunlar yapmışsınız D diski kurtarma olarak gözüküyor. %0 sağlığı olan diske önemli bilgilerinizi koymuyorsunuzdur heralde :)? CrystalDiskMark ile hız testi yapınız düşük çıkarsa garantiye gönderirsiniz. %2'lik bir düşüş yüzünden garantiye göndermeyiniz.

@Assecreed'e ek olarak zannımca SSD'nizin sağlığı %99'dan başlamış ve %98'e düşmüş bir süre takip ediniz yine düşerse garantiye gönderebilirsiniz fakat şuan için sorun olduğunu sanmıyorum.
Tamamdır. Bir daha düşerse kesinlikle göndereceğim.

Okuma ve yazma hızları:

1603045281937.png

Normal mi?

Oha. Öyle ise yaşasın Kingston.

F diskinin adını oyunlar yapmışsınız D diski kurtarma olarak gözüküyor. %0 sağlığı olan diske önemli bilgilerinizi koymuyorsunuzdur heralde :)? CrystalDiskMark ile hız testi yapınız düşük çıkarsa garantiye gönderirsiniz. %2'lik bir düşüş yüzünden garantiye göndermeyiniz.
SSD almadan önce mecbur sistemi o 1 TB HDD'ye kurmuştum. Aşırı donmalar ve kasmalar yüzünden sistem Pentium gibi çalışıyordu. SSD'ye geçince HDD'yi sıfırlamadan direk içindeki oyunlar ile beraber oyun diski yaptım. Diğer 320 GB HDD ise çok daha iyi durumda, o yüzden ona GTA V gibi oyunları öncelikli olarak kurdum.
SSD'nin aşırı dolu olmasının diğer sebebi de istemeden de olsa CS:GO oynarken yanlışlıkla ekran kaydını açmam. Bilmem kaç kere oynadığım rekabetçi maçları kaydetmişim, onları silince yer bayağı açıldı. :D
1603045582702.png

Pentium gibi çalışıyor derken 320GB WD HDD'im ve Pentium e6500 sistemim ile Windows 10 kullanıyorum hiç kasma donma yaşamıyorum ben. Sistem 30 saniyede açılıyor :).
Yok hocam Pentium derken Pentium 4 falan. Bundan önce Pentium E2200 sistem kullanıyordum 2 GB RAM ve Windows 7 ile, o bile yüklenme hızlarında çok daha öndeydi. (80 GB IDE HDD vardı, siz düşünün.)

@İsimyok08
SSD kullanan herkes sağlığı düşse de konu açsam der gibi sağlık takip eder olmuş. Ben de doğru bilinen bazı yanlışlar hakkında rehber niteliğinde bir konu açmak istedim. Tam olarak rehber oluyor mu emin değilim ama bence oluyor.

Her sağlık düşüşü sorun değildir! Sebep ise şu: SSD'ler sağlık ölçümü için farklı algoritmalar kullanmakta. Sırasıyla en doğru sonuç verenden en yanlış sonuç verene doğru sıralıyorum:

Yeni konular

Geri
Yukarı