Çözüldü Kingston SNV2S500G SSD düşük okuma/yazma hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Musa444

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston SNV2S500G
Anakart
MSI PRO H610M-B DDR4
Yaklaşık 3-4 ay önce aldığım Kingston SNV2S500G SSD diskimin yazma hızı olması gerekenden çok düşük. Ürünün olması gereken okuma hızı 3500 MB/s, yazma hızı ise 2100 MB/s. Diskim %62 dolu olsa da özellikle yazma hızının bu kadar düşük olmaması gerekiyordu. Sorunun çözümünü günlerdir bulamıyorum.

1674922819730.png

Çözüm
3.0 sürümünde çalışıyor. Ama ilk aldığımda hızları normaldi sonradan bu kadar düştü.
Bende aynı SSD kullanıyorum ama böyle bir şey yaşamadım, tuhaf bir durum.

Düzeltme; SSD'mi yaklaşık yarıya kadar doldurdum, sonuç seninkiyle aynı oldu. Bunun nedeni SSD'nin doluluk oranı. SSD'de yer açtığında, yaklaşık 300-350 GB kadar, eski haline dönecektir.
Bende aynı SSD kullanıyorum ama böyle bir şey yaşamadım, tuhaf bir durum.

Düzeltme; SSD'mi yaklaşık yarıya kadar doldurdum, sonuç seninkiyle aynı oldu. Bunun nedeni SSD'nin doluluk oranı. SSD'de yer açtığında, yaklaşık 300-350 GB kadar, eski haline dönecektir.
Çok teşekkür ederim,sanırım bu kadar yer açmam mümkün değil çünkü oynadığım oyunlar çok alan kaplıyor.Ama en azından sorunun neden kaynaklandığını öğrenmiş oldum.Nasıl "Çözüldü" olarak işaretleyebilirim ? Platformda yeniyim,kusura bakmayın :)

Bu disk doldukça yazma hızı düşer. NV2 1TB'lar da %20 doluluğu geçince RAW olarak 100MB yazma hızlarına düşüyor. Dosya sistemi varken de normal yani bu değerler.

(Konu biraz eskiymiş, yeni fark ettim.)

Geri
Yukarı