Kingston taşınabilir SSD okuma/yazma hızı düşük

AKBLT_25

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartım: ASUS TUF RTX 3060 12 GB v2, İşlemcim: Ryzen 5800X3D, Anakartım: MSI Mag X570S Torpedo Max , Güç Kaynağım: Xigmatek Shogun 750W 80 Plus Gold, Monitörüm: LG 27GN600-B, İşlemci Soğutucusu: Thermaltake TH240 ARGB Snow White Edition, Bilgisayar Kasası: Dark Guardian Pro Mesh
Merhaba. Aşağıda linkini bıraktığım Kingston taşınabilir SSD'yi aldım ve USB portuna bağladım okuma ve yazma hızlara saniyede maksimum 400 MB'yi görüyor, geçenlerde Teknobiyotik'in videosundaki kişi saniyede 1 GB yazma hızlarını gördüğünü belirtmiş. Benim de aklıma takıldı acaba Type-C bağlantısı mı gerekli 1 GB hızları görebilmem için? Yoksa Gigabyte B550M DS3H anakartımla da 1 GB hızları görebilir miyim? Veya nasıl bu bahsedilen hızlara ulaşabilirim yazar mısınız?

Bahsettiğim link

Son düzenleyen: Moderatör:
Her USB'nin veri aktarım hızı farklıdır. Büyük ihtimalle Type-C ile 1 GB hız alıyordur.

StandardAlso Known AsMax. Data Transfer Speed
USB 1.1Full Speed USB12 Mbps
USB 2.0Hi-Speed USB480 Mbps
USB 3.2 Gen 1USB 3.0 USB 3.1 Gen 1 SuperSpeed5 Gbps
USB 3.2 Gen 2USB 3.1 USB 3.1 Gen 2 SuperSpeed+ SuperSpeed 10Gbps10 Gbps

Doğrudur şimdi bahsettiğim videoyu birkez daha dikkatli izledim orada USB 3.2 Gen 2 olması gerektiğini söylemiş videoyu çeken arkadaş yoksa benim gibi 400 MB'yi göreceğimizi belirtmiş. Peki sizden nasıl bir Type-C bağlantısı içeren kablo almam gerektiğine dair bilgi alabilir miyim? Yoksa herhangi bir Type-C kablosu işe yarar mı?

Geri
Yukarı