Çözüldü Kingston SNV2S500G SSD düşük okuma/yazma hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Musa444

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston SNV2S500G
Anakart
MSI PRO H610M-B DDR4
Yaklaşık 3-4 ay önce aldığım Kingston SNV2S500G SSD diskimin yazma hızı olması gerekenden çok düşük. Ürünün olması gereken okuma hızı 3500 MB/s, yazma hızı ise 2100 MB/s. Diskim %62 dolu olsa da özellikle yazma hızının bu kadar düşük olmaması gerekiyordu. Sorunun çözümünü günlerdir bulamıyorum.

1674922819730.png

Çözüm
3.0 sürümünde çalışıyor. Ama ilk aldığımda hızları normaldi sonradan bu kadar düştü.
Bende aynı SSD kullanıyorum ama böyle bir şey yaşamadım, tuhaf bir durum.

Düzeltme; SSD'mi yaklaşık yarıya kadar doldurdum, sonuç seninkiyle aynı oldu. Bunun nedeni SSD'nin doluluk oranı. SSD'de yer açtığında, yaklaşık 300-350 GB kadar, eski haline dönecektir.
Sıcaklığı kontrol ettiniz mi?
Tekrardan bir hız testi yaptım. Hız testinden önce 34 derece iken testten sonra 37 derece sıcaklığa ulaştı. Test sonuçları yukarıda paylaştığım görselle neredeyse aynı. Sadece bugün değil ,yaklaşık 1 ayı geçti SSD yazma hızı bu kadar yavaşlayalı ve her zaman neredeyse aynı hızlarda çalışıyor.

İkisine de baktım,durum böyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkisine de baktım,durum böyle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Resmi Technopat üzerinden paylaşın, bu eylem ceza nedenidir. Ayrıca Health sekmesini gösterin. Bir şey daha Crystal Disk Info üzerinden SSD hangi PCI sürümünde çalışıyor kontrol edin.

Son düzenleme:
Resmi Technopat üzerinden paylaşın, bu eylem ceza nedenidir. Ayrıca Health sekmesini gösterin. Bir şey daha Crystal Disk Info üzerinden SSD hangi PCI sürümünde çalışıyor kontrol edin
3.0 sürümünde çalışıyor. Ama ilk aldığımda hızları normaldi sonradan bu kadar düştü.

Bende aynı SSD kullanıyorum ama böyle bir şey yaşamadım, tuhaf bir durum.

Düzeltme; SSD'mi yaklaşık yarıya kadar doldurdum, sonuç seninkiyle aynı oldu. Bunun nedeni SSD'nin doluluk oranı. SSD'de yer açtığında, yaklaşık 300-350 GB kadar, eski haline dönecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı