Çözüldü Kingston SSD sıcaklıktan dolayı health 98 çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yavuz290

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar, bir sorum olacaktı, bendeki bilgisayarda 240 GB Kingston SSD bulunmkata. Sağlığına baktığımda yüzde 98 gösteriyor. Daha detaylı olarak Kingston uygulamasından baktığımda tüm her şeyin sağlık oranının yüzde 100'de olduğunu fakat sıcaklık değerinin yüzde 68 de olduğunu görüyorum. Sıcaklık anlık değişen bir şey değil mi? Zamanla düzelir mi veya sizce yapmam gereken bir şey var mı? Ayrıca öyle çok ısındığını da söyleyemem, tamam serin değil ama 7-8 saattir açık PC bir işim dolayısıyla ve 32 derece sıcaklıkta şu an.
(1.6TB yazılmış dikste.)

kingstone.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diskiniz şu an 32 derece, S.M.A.R.T kısmındaki şu ana kadar ulaştığı maksimum sıcaklık.
Onu anladim, sanırsam gece diye tam aktaramadim kendimi, diskim 32 derece yani normal sicaklikta olmasina rağmen health statusa baktığımda diskle ilgili tüm sağlık degerleri yuzde 100 gözükürken temperature yüzde 68 gözüküyor ve bu yüzden diskimin sağlığı 98'e düşmüş diye yorumladım ben de bunu. Sorum şu, disk sıcaklığım normal gözüküyor, neden yüzde 68'e düşmüş olabilir bu değer, ve bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır, simdiden okuduğunuz için teşekkürler.

Geri
Yukarı